Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Lidé s krevní skupinou A jsou náchylnější k nákaze koronavirem, tvrdí čínští vědci

Vliv krevní skupiny na nákazu koronavirem.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 14 fotografií
objev
Čínští vědci přišli s novým objevem souvisejícím s vlivem krevní skupiny na průběh nemoci Covid-19. Podle testů dvou tisíc nakažených jsou k nákaze náchylnější lidé s krevní skupinou A. Naopak lidé s nulkou jsou odolnější a mají mírnější průběh nemoci.

Dva tisíce nakažených koronavirem v čínském Wu-chanu testoval tým tamních vědců. Zjišťoval, jakou krevní skupinu měli nakažení a jaký měli průběh nemoci. Testy ukázaly, že lidé s krevní skupinou A jsou častěji nakažení a mají sklony k vážnějšímu průběhu nemoci Covid-19.

Áčko je náchylnější

U lidí, kteří mají krevní skupinu A je pravděpodobnější, že se nakazí virem SARS-CoV-2. Krevní skupinu 0 má v populaci 34 procent lidí, v testovaném Wu-chanu 32 procent. Skupinu A má 32 procent. U nakažených byl ale zjištěn opačný poměr. S nulkou bylo jen 25 procent infikovaných pacientů, 41 procent nakažených mělo krevní skupinu A.

Výsledky jsou předběžné

„Lidé se skupinou A by proto potřebovali částečně posílit osobní ochranu, aby se zmenšila možnost nákazy,“ vzkazují čínští výzkumníci ve zprávě. Osoby s rizikovou krevní skupinou by měly být pečlivěji sledovány a měla by u nich být nasazena silnější léčba. Podle vědců jde o předběžné výsledky, které se budou ještě ověřovat.

Situaci kolem koronaviru sledujeme ONLINE.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy