Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Lidé poslali pro oběti požáru v pražských Holešovicích přes 80 tisíc korun

Lidé poslali pro oběti požáru v pražských Holešovicích přes 80 tisíc korun
Zdroj: Twitter @hasiciPraha
+ Další 4 fotografie
požár
Ve středu ráno se v pražských Holešovicích stala tragédie. Požár v jednom z bytů způsobil výbuch, který zranil několik lidí. Někteří sousedé tak mají zničený byt a není možné v něm dál žít. To ale vyvolalo u lidí soucit a posílají jim tak peníze.

V ulici Strojnická na Praze 7 zasáhl požár dva byty, který zapříčinil výbuch. To ale způsobilo zhroucení příček a tím se požár rozšířil dál. Několik lidí tak přišlo o své bydlení a osobní věci.

Lidé, kteří se o tragédii dozvěděli, se proto rozhodli finančně podpořit ty, kteří se do svých domovů už nemohou vrátit. Posílají tak na transparentní účet Prahy 7 desítky tisíc korun na pomoc ostatním.

Nyní je vybráno přes osmdesát tisíc korun. Mimořádnou pomoc poskytla i radnice městské části a zajistila lidem náhradní byty.

"Myslím moc na všechny sousedy, které to postihlo,“ napsal na Twitteru starosta Jan Čižinský.

Na místě utrpěli dva lidé vážná popálení a bylo evakuováno kolem padesáti lidí. „Jedna osoba při požáru zemřela, evakuovali jsme spolu s Policií ČR a záchranáři několik desítek osob. V tuto chvíli je požár uhašen a probíhá šetření ve spolupráci s policií,“ informoval mluvčí hasičů Kavka. Muž utrpěl zranění, která byla neslučitelná se životem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy