Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Lidé, kteří žijí ve znečištěném prostředí, mají větší pravděpodobnost úmrtí na koronavirus

Zdroj: HagaZiekenhuis van Den Haag
+ Další 3 fotografie
Koronavirus
Američtí odborníci z T. H. Chan School of Public Health při Harvardově univerzitě přišli s novou studií, která poukazuje na to, že pacienti nakažení novým typem koronaviru, kteří před vypuknutím epidemie žili v oblastech s hodně znečištěným ovzduším, mají větší pravděpodobnost úmrtí na tuto infekci než ti, kteří žijí v čistším prostředí.

Odborníci z T. H. Chan School of Public Health při Harvardově univerzitě uveřejnili novou studii, která dokazuje, že existuje spojitost mezi větší úmrtností pacientů, kteří žijí v znečištěném ovzduší. Pokud pacienti žili před vypuknutím koronavirové pandemie na místech, kde je ve vzduchu větší množství miniaturních pevných prachových částic známých jako PM2,5, mají větší pravděpodobnost, že viru podlehnou.

Lidé, kteří jsou dlouhodobě vystaveni znečištěnému ovzduší, jsou při nákaze nemocí Covid-19 zranitelnější. Souvislost mezi prachovými částicemi v ovzduší a úmrtím na koronavirus pozorují vědci již několik týdnů.

"Vše nasvědčuje tomu, že dlouhodobé vystavení znečištěnému ovzduší skutečně zvyšuje zranitelnost vůči působení viru SARS-CoV-2," upozornili američtí odborníci. Vysvětlili, že ti, kteří ve znečištěném prostředí pobývají po desetiletí, mají o 15 procent vyšší pravděpodobnost úmrtí v důsledku nákazy koronavirem.

Související články

Další články