Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Lidé kritizují Boží mlýny: Navrátil je jako ublížená čivava, zlatý major Zeman, píší

Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 6 fotografií
Seriál

Seriál Boží mlýny čeká v neděli na České televizi premiéra už čtvrtého dílu. Předchozí epizody daly některým divákům čas si na seriál zvyknout, někteří ho ale nemilosrdně odsoudili drsnou kritikou.

Komediálně kriminální seriál režiséra Jana Hřebejka (53) Boží mlýny má za sebou třetí odvysílanou epizodu. V ohlasech se najdou zcela nadšené komentáře i ostrá kritika. Řada lidí si například stěžuje na zvuk.

„Zvukaře bych už k tomu příště nepouštěl a většina účinkujících by potřebovala kurz rétoriky. Zejména těm mladým nejde vůbec rozumět,“ uvedl na Česko-Slovenské filmové databázi (ČSFD) uživatel futislav. „Já furt točil volume doprava a furt jsem prdlajs rozuměl,“ líčil uživatel gachik. „Mistr zvuku buď není mistr, nebo byl zrovna vožralej. Když vtom najednou reklama a zvuk mi vysklil okna,“ dodal. Je evidentní, že kvůli problematickému zvuku komentujícímu už opravdu došla trpělivost. „Panu Jiřímu Klenkovi, který mixoval zvuk, by měl za tohle někdo uřezat uši a nalít do nich horký vosk,“ zuřil.

Ublížená čivava

Některým lidem zase nic neříká humor, který seriál obsahuje. „Jako dobrý, něco nového, ale kde byl ten humor? To mi uniklo,“ napsal na Facebooku Luděk. Marcelu zase seriál odehnal od televize. „Utekla jsem od TV, hrůza. Zlatý major Zeman,“ uvedla.

Bez povšimnutí nezůstaly ani herecké výkony. Kritika se snesla především na Vincenta Navrátila (24). „Jeho herectví spočívá ve výrazu ublížené čivavy a artikulovat asi taky zapomněl,“ uvedl na ČSFD Beat83. „Mirek Dušín úvodního dílu, Vincent Navrátil, byl tak spravedlivý, že bude nejspíš aspirovat na komsomolce roku,“ vyjádřil se k Navrátilově postavě uživatel Karp.

Třetí epizoda s názvem Splacený dluh, která měla premiéru v neděli 25. května, od některých také dostala pořádnou sodu. „Nemohl jsem tomu uvěřit, ale to byla ještě horší epizoda, než ta minule. Tohle nemělo nic společného s filmovou či televizní tvorbou. Nevěřím, že Šakalí léta natočil Hřebejk. Jemu by se po tomhle paskvilu (a to teď urážím paskvily) měla zabavit režisérská průkazka, aby už nikdy nic nenatočil,“ spílal na ČSFD uživatel moviebuff42. „Aspoň vím, čím mě budou mučit v pekle. (Možná, že už v tom pekle jsem.) Co to bylo? Co jsem to viděl? KDE BYLA TA KOMEDIE? Kde?“ dodal. „Jako komedie docela fajn, jako krimi až bídné,“ vyjádřil se kritik s přezdívkou rakovnik.

Podpora od fanoušků

Oproti ostré a nevybíravé kritice ale seriál sklízí i spoustu pozitivních ohlasů. „Moc pěkné, zasmáli jsme se. Pěkný odpočinkový seriál,“ komentovala na sociální síti třetí epizodu Martina. „Seriál mě moc baví, vždy se těším na další díl. Zvlášť mě baví humor, který se příběhem prolíná. Za mě super,“ uvádí Iveta. „Moc mě to baví! Děkuji za Vaši práci! Pane režisére, vydržte!“ vyjádřila se Ivuš.

Řada diváků také přichází seriálu na chuť až postupně. Například Jana. „Vydařený a vtipný seriál. První díl mě trochu vylekal, ale teď se hodně bavím a těším se na pokračování,“ napsala. „Dala jsem tomu ještě šanci a dnes jsem se i zasmála. Začíná mě to bavit,“ přidává se Jiřina.

Jak si Boží mlýny povedou dál, diváci poznají už tuto neděli, kdy Česká televize ve 20:10 uvede epizodu Sekta.

Související články

Další články