Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Lidé jsou v šoku: Špitál v Brně láká na příjemné a pěkné sestřičky! Je to už příliš?

Lidé jsou v šoku: Špitál v Brně láká na příjemné a pěkné sestřičky! Je to už příliš?
Zdroj: Facebook/Profimedia.cz
Jako výrazně sexistický vnímá řada lidí vzkaz, který visí na webových stránkách Úrazové nemocnice v Brně. Ústav v moravské metropoli totiž v informacích pro pacienty láká na příjemné a pěkné zdravotní sestřičky. Ty si podle mnohých nezaslouží, aby byly vnímány se stereotypním sexuálním podtextem.

"Pro naše pacienty nabízíme standardně příjemné prostřední a příjemné a pěkné ošetřující sestřičky," láká chirurgické oddělení Úrazové nemocnice v Brně, která leží v ulici Ponávka nedaleko Janáčkova divadla.

Sexistická slova vzbudila na sociálních sítích vášně. "Úrazová nemocnice. Co to má být? A přeměřují při pohovorech taky míry?" ptá se mladá dívka Alžběta, která na Facebooku na netradiční popis nemocnice upozornila. "Teda to snad nemyslí vážně," přidala se Olga.

A rázem se strhla lavina. "Když teda pomineme to samotné sexistické vyznění inzerátu, moje zkušenost s Úrazovou nemocnicí je naprosto tristní. Nedostatek doktorů a sester, necitlivost, spěch, stres. Je to strašné," podotkla Jana s tím, že kromě sexismu asi řádky na webu nemocnice nebudou ani příliš pravdivé.

Pokoušeli jsme se zástupce nemocnice kontaktovat, ale na naše otázky ani po několika hodinách nikdo nereagoval.

Jak to vidíte vy? Jsou podobná slova o zdravotních sestrách v pořádku, anebo daleko za hranicí?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy