Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Lidé jsou na prášky a zuří: Zvedá se daň z nemovitosti, u někoho až o sto procent

Lidé jsou na prášky a zuří: Zvedá se daň z nemovitosti, u někoho až o sto procent
Zdroj: Profimedia
daň z nemovitosti
Finanční úřady začínají posílat platební výměry na daň z nemovitosti pro rok 2020. V některých městech se přitom daň enormně zvýšila a lidé jsou rozhořčeni. Zvyšování výměru daní se nevyhnulo ani některým městským částem Prahy. Na některých místech dokonce cena stoupla o dvojnásobek.

"Děkujeme Praze 8 za zvýšení daně z nemovitosti o 100 %. Daně zvyšovat umíme, ale něco dělat bohužel ne," stěžují si lidé z Prahy. "To je opravdu skvělé. Zvyšovat daně z nemovitosti ještě v tomto nelehkém období," kroutí hlavou další komentující.

"Zvýšení daňové zátěže občanů bych já osobně nikdy nepodpořil. Stát, město i městské části mají dostatečný prostor hledat úspory na výdajové stránce rozpočtů, ale nemají k tomu vůli. Sebrat peníze vám dalším nařízením či regulací je pro ně jednodušší," řekl TN.cz zastupitel pro Prahu 3 Mojmír Mikuláš.

"Lhůta pro zaplacení daně (nebo její první splátky) sice končí 1. června 2020, ale vzhledem k současným mimořádným okolnostem vzniklým v souvislosti s opatřeními proti koronaviru je možné daň uhradit později," tvrdí finanční správa.

Ke zvýšení daní z nemovitosti dochází v městských částech Praha 7, Praha 8, Praha 3, Praha 10, Praha 18, Praha 22, Březiněves, Dolní Chabry, Ďáblice, Kolovraty, Kunratice, Lysolaje, Petrovice, Řeporyje, Slivenec, Suchdol, Šeberov, Újezd a Zbraslav.

"Finanční správa České republiky v těchto dnech zahájila rozesílku celkem 3,3 milionu obálek se složenkami na zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2020," píše na svých stránkách.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy