Jakub Poner a jeho sestra Nikola Ponerová si vybudovali v českém módním rybníčku prakticky z nuly dost věhlasné jméno. Už pár let oblékají přední české celebrity a jejich největší propagátorkou je například Veronika Kopřivová.

Téměř všechny jejich modely lidé vychvalují až do nebes a nemohou se jich nabažit. Tentokrát se sourozencům dostalo nebývalé pocty. Na inauguraci měli tu čest obléknout Kate Zemanovou (24) a první dámu Ivanu Zemanovou.

Jakmile to lidé zjistili, sesypala se na jejich hlavu naprosto neadekvátní kritika. Přitom hořčicové šaty, které oblékla Kate, nápadně připomínají styl, jenž má ráda Kate Middleton. Obuv možná mohla zvolit jinou, ale jinak je outfit naprosto v pořádku.

To samé platí o manželce Miloše Zemana (73) Ivaně Zemanové. Co je špatného na fialovém kostýmku? Co si obyčejní poddaní představují, že by měla Ivana obléknout? Kostýmek musí být přece uzpůsobený její postavě, a navíc je Ivana dáma v letech a musí působit reprezentativně.

Jestli spíše nebude problém v osobách, které vynesly modely Poner, než v samotných outfitech. Jakub i Nikol snáší kritiku na výbornou a nepouští se zbytečně do stupidních a infantilních komentářů, za což tleskáme.

„A ještě něco k modelům. Kateřině jsme připravili vzdušné šaty s vázankou. Možná vás překvapí, že jsme to zvládli bez jediné zkoušky, protože byla mimo ČR. Je také první, kdo vynesl náš nový typ PONEREK. Pro paní Zemanovou jsme zvolili více konzervativní model, a to vínový kostým z těch nejkvalitnějších látek. Obě jsme se snažili barevně sladit. Proto byly boty vínové,“ napsali na svém Facebooku.