Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Lidé chtějí spravedlnost pro mrtvého Tadeáška: Matka chlapečka běhá po svobodě a popíjí s přáteli

Lidé chtějí spravedlnost pro mrtvého Tadeáška: Matka chlapečka běhá po svobodě a popíjí s přáteli
Zdroj: archiv Facebook/Policie ČR
+ Dalších 7 fotografií
úmrtí Tadeáše
Matka zesnulého čtyřměsíčního Tadeáše si podle zdrojů redakce eXtra.cz užívá v ulicích Neratovic. Vypadá to, že ji smrt syna nijak netíží. Její bezcitné chování leží mnoha lidem v žaludku a na sociálních sítích jí nechávají velmi ostré vzkazy. Poukazují i na to, že stát nejedná v tomto případě správně.

Veronika byla před několika dny spatřena v Neratovicích v bujaré náladě. Podle zdrojů redakce eXtra.cz byla v obležení tří mužů a v ruce držela láhev vína. Zjištění, že se matka mrtvého Tadeáška usmívá od ucha k uchu a svého syna neoplakává, mnoho lidí rozčílilo.

"Já tohle nikdy nepochopím. Copak každý dítě, které se narodí, nemá žádná práva? Existuje babybox, Klokánek a další. Když dítě nechce, nemusí mu hned ubližovat, ale dát ho rodině, která mu dá důstojný domov," napsala žena na sociálních sítích.

Spojitost s utýraným Marečkem

Veřejnost vidí i velikou podobnost mezi Veronikou a Simonou T., matkou utýraného Marečka. "Běž si dát kafe se Simonou, obludo, a pak si dejte gangbang. Nafetujte se spolu a hlavně si nadupejte další děti, ať je co týrat a házet do řeky," napsala další z řad. Veronika se na sociálních sítích nevyhnula ani výhrůžkám smrti.

Podle soudní pitvy ale policie cizí zavinění smrti vyloučila a tvrdí, že chlapec utrpěl syndrom náhlého úmrtí. „Podle matčiných slov jí dítě z neznámých důvodů zemřelo. Kriminalistům následně označila místo, kde se tělíčka a kočárku zbavila,“ uvedla mluvčí mělnické policie Markéta Johnová. Veronika je tak na svobodě a vězení jí prozatím nehrozí.

Špatně postavený právní systém

Rozhořčení lidé upozorňují na právní systém, který je podle nich špatně postavený. "Co je tohle za stát? Zabije děcko a nic se neděje, pak člověk ukradne rohlíky, protože má hlad, a dostane pálku. To je spravedlnost," řekla pro eXtra.cz sousedka Tadeášovy matky. Někteří dodávají, že křivá výpověď je v České republice také trestný čin a toho se Veronika dopustila.

Tisková mluvčí Markéta Johnová ale redakci eXtra potvrdila, že policie na případu usilovně pracuje. "Doposud nebyl nikdo obviněn," objasnila Johnová. To se ale může každým dnem změnit.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy