Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Lidé brojí proti filmu 365 dní: Oslavuje sexuální otroctví, odstraňte ho

Lidé brojí proti filmu 365 dní: Oslavuje sexuální otroctví, odstraňte ho
Zdroj: Next Film
+ Dalších 7 fotografií
Petice
Lidé po platformě Netflix žádají o stažení erotického filmu 365 dní. Údajně totiž nabádá muže k násilnému chování k ženám. Na sociálních sítích se tak šíří hned několik petic proti vysílání snímku. Na to ale společnost nereaguje a chystá natočit druhý díl.

Polský trhák s názvem 365 dní způsobil vlnu kontroverze. Po celém internetu se totiž začala sdílet petice, která má za cíl odstranit film z platformy zvané Netflix "Jedna ze čtyř žen zažívá ve svém životě domácí násilí a Netflix jasně stojí na straně násilníků," vysvětluje v petici instagramová hvězda Mikayla Zazon (24). Podle ní film vyzývá k sexuálnímu násilí. "Netflix tímto snímkem oslavuje sexuální otroctví a podporuje myšlenku, že ženy mohou být majetkem," píše zakladatelka petice, která má nyní přes třicet tisíc podpisů.

Scény, ve kterých se snaží hlavní mužská postava donutit ženu k sexu, jsou podle většiny lidí ospravedlňováním znásilnění. Údajně ukazují špatný příklad chování pro mladé muže. Na sociální síti TikTok je nyní film mezi dospívajícími velkým trendem. Mladé dívky dokonce tvrdí, že se tímto filmem inspirovaly a jako důkaz zveřejňují své modřiny po celém těle.

Netflix ztrácí oblíbenost

Mediální platforma Netflix se v současnosti zabývá i otázkou lidských práv v souvislosti s rasovou diskriminací. Nabízí tak vzdělávací filmy, které by měly ostatní poučit o závažnosti problému. I proto část lidí považuje tento erotický film za nevhodný a chtějí, aby se Netflix věnoval i problematice sexuálního násilí.

"Netflix musí 365 dní okamžitě odstranit ze všech streamovacích služeb v jednotlivých zemích a vydat prohlášení o tom, jak se společnost rozhodne bojovat proti sexuálnímu zneužívání místo toho, aby ho podporovala," žádá po Netflixu Sophia Venables, která založila další petici.

Bude pokračování

Příběh vypráví o hotelové manažerce, kterou unese mladý mafián Massimo Torricelli. Ten dá ženě 365 dní na to, aby se do něj zamilovala. Mezitím ji uvězní a sexuálně napadá. I přes petice ale herec Michele Morrone potvrdil, že se chystá druhý díl. Není tak vůbec jisté, zda se bude později Netflix zabývat názorem veřejnosti.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy