Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Libyjec na poli u Litoměřic znásilnil patnáctiletou dívku: Vězení se možná vyhne

uprchlík
Abdallah Ibrahim Diallo z Libye je obžalovaný ze znásilnění dnes šestnáctileté dívky. Na tu měl zaútočit 18. června loňského roku. Nyní byl přesunut z vazební věznice do psychiatrické nemocnice, kde podstoupí ústavní zkoumání. Pokud se potvrdí, že trpí schizofrenií, může se vězení za svůj čin vyhnout.

Podle obžaloby Abdallah Ibrahim Diallo 18. června zaútočil na tehdy teprve 15letou dívku z Terezína u Litoměřic. V obžalobě stojí, že obžalovaný uchopil nezletilou za rameno, povalil ji a začal ji líbat. Oběť se bránila, Diallo na ní ale i tak vykonal nechráněnou soulož a když bylo po všem, odcizil jí mobilní telefon.

Přesunutím Dialla z vazební věznice do psychiatrické nemocnice si chce soud potvrdit, zda skutečně trpí schizofrenií, nebo jestli svou poruchu pouze předstírá. „Může to nastat například v případě, kdy ten dotyčný se může jevit jako simulující nějakou duševní poruchu,“ řekl televizi Prima soudní znalec z oboru zdravotnictví, odvětví psychiatrie Jan Gábel. Dodal, že kontinuální sledování odhalí, zda Diallo simuluje, nebo je skutečně nemocný.

„Nemocnice vydá závěrečnou zprávu o té hospitalizaci, je v kontaktu s tím znalcem, který je ve věci ustanoven, a znalec na základě těch závěrů doplní znalecký posudek, jestli ten člověk je nebo není příčetný,“ řekl Primě předseda okresního soudu v Litoměřicích Miroslav Kureš.

Podivné chování

Při líčení i během pobytu ve vazbě se měl obviněný chovat podivně. Ve věznici údajně slyšel hlasy, byl ale také agresivní vůči spoluvězňům a nedodržoval hygienu. Soudkyně se během říjnového líčení obžalovaného zeptala, jak si vysvětluje, že na dívčině těle byly nalezeny jeho tělní tekutiny. K tomu se ale nechtěl vyjádřit, uvedl, že byl v šoku a že si nepamatuje, zda došlo k pohlavnímu styku.

Související články

Další články