Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Libuška Vojtková skončila v nemocnici s vážným onemocněním mozku. Co se stalo?

Libuška Vojtková
Zdroj: herminapress.cz

Tanečnici Libušku Vojtkovou postihlo vážné onemocnění. Před několika dny skončila v Nemocnici Na Bulovce, kde se léčí se zánětem mozkových blan.

„Přátelé, 7. den na Bulovce. Měla jsem štěstí, ale je mi smutno po těch mých chlapech,“ napsala Vojtková na svůj Facebook. Půvabné tanečnici lékaři diagnostikovali zánět mozkových blan virového původu. „Je to lepší každý den, hlava ještě trochu bolí, ale už chodím sama na záchod. Motám se, ale dobrý,“ okomentovala situaci Libuška. Proč ale onemocněla, stále neví.

Co je zánět mozkových blan?

Bakteriální meningitida může být způsobena jakoukoliv člověku nebezpečnou bakterií, která se krví dostane do mozkových blan. Je zajímavostí, že mezi nejčastější původce bakteriální meningitidy patří bakterie, které jsou normální součástí flóry nosu nebo úst člověka. Pokud ovšem máme ale oslabený imunitní systém, mikroby mohou vniknout do krevního oběhu a dostat se tak až k měkkému obalu mozku, kde způsobí zánět.

Bakteriální meningitida je velmi zákeřná, protože rychle proniká do krve, a proto může končit i smrtelně. Meningitida způsobená viry je mírnější – nemá smrtelné následky, ale může trvale poškodit nervy a tím způsobit obrny. Virem, který způsobuje zánět mozkových blan, je například herpetický virus.

Související články

Další články