Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Libuška Vojtková skončila v nemocnici s vážným onemocněním mozku. Co se stalo?

Libuška Vojtková skončila v nemocnici s vážným onemocněním mozku. Co se stalo?
Zdroj: herminapress.cz
Předchozí Další

Tanečnici Libušku Vojtkovou postihlo vážné onemocnění. Před několika dny skončila v Nemocnici Na Bulovce, kde se léčí se zánětem mozkových blan.

"Přátelé, 7. den na Bulovce. Měla jsem štěstí, ale je mi smutno po těch mých chlapech," napsala Vojtková na svůj Facebook. Půvabné tanečnici lékaři diagnostikovali zánět mozkových blan virového původu. "Je to lepší každý den, hlava ještě trochu bolí, ale už chodím sama na záchod. Motám se, ale dobrý," okomentovala situaci Libuška. Proč ale onemocněla, stále neví.

Co je zánět mozkových blan?

Bakteriální meningitida může být způsobena jakoukoliv člověku nebezpečnou bakterií, která se krví dostane do mozkových blan. Je zajímavostí, že mezi nejčastější původce bakteriální meningitidy patří bakterie, které jsou normální součástí flóry nosu nebo úst člověka. Pokud ovšem máme ale oslabený imunitní systém, mikroby mohou vniknout do krevního oběhu a dostat se tak až k měkkému obalu mozku, kde způsobí zánět.

Bakteriální meningitida je velmi zákeřná, protože rychle proniká do krve, a proto může končit i smrtelně. Meningitida způsobená viry je mírnější – nemá smrtelné následky, ale může trvale poškodit nervy a tím způsobit obrny. Virem, který způsobuje zánět mozkových blan, je například herpetický virus.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy