Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Libuška Šafránková zářila už jako šestnáctiletá. Dva roky nevěry a osudový Josef Abrhám

Národem milovaná Barunka Libuše Šafránková: Dva roky nevěry a osudový Josef Abrhám
Zdroj: koláž eXtra.cz/Profimedia/Filmové studio Barrandov/Josef Vítek
+ Dalších 9 fotografií
Babička

Národem milovaná herečka Libuše Šafránková se do srdcí televizních diváků zapsala zejména rolí Popelky v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Již předtím, jako šestnáctiletá dívka, ovšem zářila v roli Barunky ve filmu Babička podle knižní předlohy spisovatelky Boženy Němcové, který můžete sledovat 1. dubna na ČT1.

Dojala štáb

Na Velikonoční pondělí čeká televizní diváky opět bohatá nadílka pořadů. Mezi nimi nebude chybět ani filmové zpracování českého literárního klenotu spisovatelky Boženy Němcové Babička. Ve snímku, který v roce 1971 natočil režisér Antonín Moskalyk, vedle filmové babičky Jarmily Kurandové či Květy Fialové v roli kněžny zazářila i tehdy teprve šestnáctiletá herečka Libuše Šafránková.

První scéna, která se z filmu natáčela, byl závěr celého snímku, kdy milovaná a laskavá babička zemřela a Barunka tuto smutnou událost sděluje včeličkám. Podle zajímavostí o snímku, které cituje web ČSFD, tehdy svým hereckým výkonem všechny dojala. Slzy, které ve scéně ronila, jsou totiž pravé. Moment byl natolik emotivní, že režisér údajně zapomněl po odehrání scény říct kameramanovi, aby přestal točit.


Životní láska

Šafránková, které nejen herci, ale i diváci říkali familiárně Libuška, se následně proslavila svou rolí Popelky v pohádce Tři oříšky pro Popelku, která i díky zimním kulisám v příběhu dnes už neodmyslitelně patří k tradičním českým Vánocům. Mladičká Libuše tehdy učarovala mnoha hercům, nejvíce však Josefu Abrhámovi, který kvůli okaté krásce tehdy opustil svou partnerku Naďu Urbánkovou. Zamilovaný pár prý slavnou zpěvačku dva roky podváděl, než vyšla pravda najevo.

"Libušky jsem si velice vážila, stejně tak Josefa. Po čase jsem pochopila, že to byli lidi, kteří k sobě neuvěřitelně patřili. Oni si byli nesmírně podobní, talentovaní, byli prostě ideální. Josefovi je teď asi hrozně. Patřili k sobě,“ řekla před časem pro TN.cz krátce po úmrtí Libušky Urbánková, která svému nevěrnému partnerovi již dávno všechny křivdy odpustila.

Brzy se ukázalo, že se opravdu jedná o osudovou lásku, a Libuše s Josefem přivedli na svět syna Josefa Abrháma mladšího. Herecký pár byl nerozlučný, dokonce spolu často zářili i před kamerou. Abrhám a Šafránková spolu prožili šťastné manželství, dokud je navždy nerozdělila hereččina nečekaná smrt 9. června 2021 poté, co absolvovala náročnou operaci. Herecký matador Josef Abrhám následoval svou životní lásku na onen svět necelý rok po ní.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy