Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Libuše Šafránková slaví 66. narozeniny! EXTRA prozradila, kdy bude oslava

Zdroj: Showpix
+ Další 4 fotografie
Narozeniny slavných
Řadu let let patří k nejoblíbenějším herečkám. Sympatie publika a filmových tvůrců si Libuška Šafránková získala nejen svým charismatem, ale i svým hereckým talentem, který propůjčila do mnoha úspěšných filmů a pohádek. Libuše Šafránková v pátek slaví své 66. narozeniny a redakci prozradila, co pro ni rodina chystá...

Oblíbená herečka má nejraději chvíle, které může být se svou milovanou rodinou. A právě její narozeniny jsou tím, kdy se všichni sejdou. "V pátek to slavit nebudeme, dnes nemám mnoho času. Mám nějaké zařizování, takže to bude hektické. Ale o víkendu věřím, že se sejdeme," řekla eXtra.cz Libuška Šafránková.

Libuše Šafránková se narodila v Brně a lásku k herectví v ní probudil nejspíše její tatínek, který byl ochotníkem. Vystudovala tedy brněnskou konzervatoř a následně odjela do Prahy, kde začínala v Divadle za branou. Před filmovou kamerou debutovala v hlavní roli Barunky v televizním snímku Babička. Z Divadla za branou se přesunula do Činoherního klubu, kde ji čekalo životní setkání – se svou láskou a budoucím manželem Josefem Abrhámem.

V 70. a 80. letech ztvárňovala hlavně role princezen, z nichž nejznámější je zcela jistě Popelka. Po premiéře pohádky Tři oříšky pro Popelku, která se proslavila i v zahraničí, šla Libuška z role do role. Nezapomenutelná byla i ve filmech, jako je Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Svatební cesta do Jiljí, Vesničko má středisková, Obecná škola či Báječná léta pod psa.

Momentálně ji zaměstnává její nejmilejší role – je pyšnou babičkou a pečuje o vnoučata, která jí do života přinesl její syn Josef Abrhám mladší. Oslavenkyni gratulujeme!

Související články

Další články