Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Libor Bouček pro eXtra.cz o svém koronaviru: Řítíme se do pekla, nemoc je třeba brát smrtelně vážně

Libor Bouček
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
NEMOC
Moderátor Libor Bouček (39) na sociálních sítích oznámil, že s manželkou bojují s koronavirem. Není mu úplně nejlíp, hlavní ale podle něj je apel na lidi, aby přestali zlehčovat situaci a dodržovali pravidla. Jaké projevy má nemoc a jak se zachoval, aby neohrozil ostatní?

Libor Bouček se zlobí na ignoraci

„Hlavní bylo upozornit na to, že nyní není čas na kverulantství, zlehčování situace a nerespektování pravidel. Měli bychom všichni udělat všechno pro to, aby se virus dál nešířil,“ vysvětluje pro eXtra.cz Libor Bouček, proč se vůbec veřejně svěřil s tím, že má koronavirus

„Irituje mě to, že když jsem se ještě nedávno procházel Prahou, lidé se setkávali a vykašlali se na opatření. Chápu, že lidé se chtějí potkávat, ale nebezpečí nezmizelo. Programově jsme si vir vymazali z hlav, ale on tu s námi byl a je,“ říká vážně moderátor.

Řítíme se do pekla, budeme počítat mrtvoly

„Nejsem chudáček, překonám to, aspoň doufám. Když se nestane nic nepravděpodobného, dáme to s manželkou oba. Ale když to skočí na staré lidi, budeme počítat mrtvoly. Je to strašně rychlé. Čtyři tisíce pozitivních denně, osm set zesnulých – řítíme se do pekla. Pořád se ale najdou lidi, kteří tomu nevěří a cítí za tím konspirace. Na Instagramu se našel člověk, který se mě ptal na to, jestli mě za to platí vláda,“ kroutí Libor hlavou nad tím, co jsou někteří lidé schopni vymyslet.

Moderátor se bojí o plíce

U Boučka se nemoc projevuje každou chvíli jinak.

Ráno jsem měl zrovna dobrý den, teď to slyšíte (moderátor při rozhovoru hodně kašlal a plíce jsou při nemoci nejzranitelnější – pozn. red.). Ale vážně nejsem chudáček, dobrý den mám vlastně obecně. A jak se léčím? Lékaři nám řekli, ať si v případě teploty vezmeme paralen a doplňujeme si vitaminy. Jinak jsme žádné léky nedostali, on totiž ani žádný neexistuje. Musíme jen čekat,“ přidává.

Podle něj je rada pro veřejnost jednoduchá.

„Lidé podléhají lecčemu z konspirací. Je třeba ale zachovat chladný rozum. Když jsme nemocní, vyležme to, nikam nechoďme, nikoho tím nenakazíme. Chvíli nebudeme zpívat a scházet se, ale přežijeme,“ dodal pro eXtra.cz.

Bolí ho oči

O svém zdravotním stavu a o tom, jak nemoc zjistil, víc promluvil v pořadu Nový den na CNN Prima News, který za normálních okolností moderuje.

„Mám jen zvýšenou teplotu. Horečku jsem měl v neděli zvečera a v pondělí. Strašně mě bolí oči, bolí mě hlava, člověk je lehce malátný. Nikdy v životě jsem nezažil to, že bych byl schopný spát šestnáct hodin denně, ale činím tak. Bojím se každého zakašlání, že by to mohlo dorazit na plíce, což by mohla být velká komplikace. Je to strašně nepříjemná věc, ale stále mám ještě normální průběh. Člověk ale neví, jak bude probíhat následující den.“

„S chřipečkou to nemá nic společného. Ve chvíli, kdy člověk ztratí dva smysly, čich a chuť, rázem srovnání s chřipečkou zmizí. Od lidí kolem vím, že zmizí i na několik týdnů. Na srovnávání s chřipečkou jsem alergický, je to až trestný čin.“

Jak na koronavirus přišel

„V pátek večer jsem cítil, že mám zadní rýmu, na kterou jsem občas trpěl, když mi bylo kolem dvaceti. Nicméně sobotu jsem skoro celou prospal, i když bez dalších příznaků. V neděli mi bylo trošku hůř, večer jsem měl teplotu 38,4. Pracuju v týmu a nechtěl bych někoho nakazit, tak jsem si rozhodl rychle udělat test na Václavském náměstí. Byl pozitivní, tak následoval kolotoč telefonátů, kdy jsem začal obvolávat všechny kontakty, s kterými jsem mohl přijít do styku pár dnů před příznaky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy