Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Libeňským mostem likvidace pražského dědictví nekončí. Železniční most půjde také k zemi

Železniční most prý už nejde opravit.
Plánované odstranění Libeňského mostu vyvolalo mezi Pražany vlnu zděšení. A nově je naplánováno, že bude stržen také most, který v Praze spojuje Výtoň se Smíchovem. Památkáři se opět bouří.

Most byl postaven v roce 1901, nemá žádné oficiální jméno, ale říká se mu Železniční most.

Správa železniční dopravní cesty nyní rozhodla, že most nejde opravit a že ideální bude likvidace. Na jeho místě by pak měla vyrůst kopie. „Stávající ocelová konstrukce je v podstatě neopravitelná k výhledovému provozování železniční dopravy,“ uvedla pro idnes.cz mluvčí železničářů Kateřina Šubová.

V současné době už stoletý most 10 let přesluhuje. Hrozí tedy velké nebezpečí. Památkáři se proti bourání bouří. Replika prý nebude vydařená. „Most patří k Praze. Je součástí ikonického pohledu na Vyšehrad,“ uvedl historik architektury Zdeněk Lukeš. Ten se v rozhovoru pro idnes.cz domnívá, že za špatný stav je zodpovědná Správa železniční dopravní cesty, která most nenatírala barvou a nechala ho zrezivět.

Mohlo by vás zajímat

Další články