Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Libeňský most se má bourat! Pražští radní odsouhlasili demolici, podle mnohých nejhorší řešení

Libeňský most se má bourat! Pražští radní odsouhlasili demolici, podle mnohých nejhorší řešení
Zdroj: Profimedia
Není tomu tak dlouho, co musel být Libeňský most kvůli špatnému stavu uzavřen na několik týdnů. Návrh ho rovnou zbourat byl nyní podpořen pražskými radními. Na stejném místě má vzniknout most nový. Demolice musí být ještě potvrzena pražskými zastupiteli.

Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, který byl nedávno na šest týdnů uzavřen. Demolici odsouhlasilo sedm z jedenácti radních z řad ANO a ČSSD. Proti byli zástupci Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

Podle Prahy 7 je to nejhorší možné řešení. "Minimálně dva roky bez jakéhokoli mostu mezi Holešovicemi a Libní, to bude výsledek zboření Libeňského mostu, který předkládá náměstek Dolínek! Správný a pro Pražany přijatelný postup musí být jiný, nejprve stavba provizorního mostu a pak teprve rekonstrukce či architektonická soutěž na nový most. A to ani neberu v potaz, že navrhovaný nový most je bezdůvodně širší, na starých základech a pilířích a je hrozně ošklivý, protože neprošel žádnou architektonickou soutěží. Nechápu, proč už není provizorní most připraven, a dva roky bez mostu jsou zcela nepřijatelné! " uvedl její starosta Jan Čižinský. "Součástí projektu na nový Libeňský most není nahradní doprava. Nejméně dva roky bez jakéhokoli mostu, to je zcela nepřijatelné! Zkusili jsme si v zimě měsíc a myslím, že to všem lidem stačilo. Pan náměstek Dolínek s náhradním mostem zaspal. A zboření cenného mostu a jeho nahrazeni mostem bez architektonické soutěže je prostě barbarství"

.

Proti bouraní už se v minulosti Praha 7 postavila a dnes se chystají další protesty

Související články

Další články

Nejnovější kauzy