Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Líbání krabice od bot a drak z palačinek: Natáčení Z pekla štěstí bylo skutečně kuriózní

Líbání krabice od bot a drak z palačinek: Natáčení Z pekla štěstí bylo skutečně kuriózní
Zdroj: Digital Media Production
Předchozí Další
zajímavosti
Pohádka Z pekla štěstí vypráví o poctivém a čestném chasníkovi Honzovi, jenž na útěku před verbíři pozná cenu lásky i kamarádství. Díky kouzelným darům přemůže hrozivého draka, ale namísto odměny se setká jen s intrikami panovníka a jeho rozmazlené dcery. Natáčení bylo pro herce skutečně zajímavé, někdy humorné, někdy velmi náročné...

Z pekla štěstí je jedna z pohádek, která neodmyslitelně patří k Vánocům. Roztomilá Markýtka, zlá princezna Eufrozína a chasník Honza baví diváky už dlouhá léta, samotní herci se při natáčení také dobře bavili, některé scény si ale úplně neužívali. Podívejte se na zajímavosti k tomuto dnes už kultovnímu filmu.

  • Scéna popravy Markýtky se točila tři dny. Michaela tak musela takřka bez přestání plakat, což jí lezlo na nervy. Vyjádřila se k tomu takto: „Trvalo to asi tři dny. Pro mě to znamenalo, že budu tři dny v jednom kuse brečet, jenom asi s dvacetiminutovými pauzami, kdy se připravoval další záběr."
  • Sabina Laurinová se velmi těšila na scénu, ve které políbí draka. K jejímu velkému zklamání však herečka líbala jen zelenou krabici od bot, která byla pověšena na tyči. Drak byl poté dopracován na počítači.
  • Pouta, která měla na sobě Michaela Kuklová, vážila 25 kg.
  • Kůže draka byla vytvořena z obarveného palačinkového těsta.
  • Původně měl hrát krále Brambase producent filmu Jiří Pomeje
  • Film navštívilo v kinech 358 963 diváků a vydělal 15 900 139 Kč.
  • Sabina Laurinová si při natáčení útěku ze zámku propíchla nohu kopím.
  • Ve filmu hrálo 100 koní a 600 komparzistů.

Znali jste tato tajemství oblíbené vánoční pohádky.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy