Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ležet budeme v Maďarsku? Andrej Babiš zjišťuje, kam nás vezmou, pokud zkolabuje české zdravotnictví

Ležet budeme v Maďarsku? Andrej Babiš zjišťuje, kam nás vezmou, pokud zkolabuje české zdravotnictví
Zdroj: FB: Andrej Babiš
premiér v akci
S přibývajícím počtem hospitalizovaných pacientů s koronavirem se začíná mluvit o kolapsu zdravotnictví. Ten by mohl hrozit za dva týdny, pokud nebudou fungovat zavedená opatření v boji proti koronaviru. Předseda vlády Andrej Babiš (66) začal vyjednávat nemocniční lůžka pro české pacienty v okolních zemích. Ve hře je Maďarsko i Německo.

Pokud vydaná a chystaná vládní opatření nezaberou a počty nakažených a hospitalizovaných se budou i nadále rapidně zvyšovat, může dojít ke kolapsu zdravotnictví. Podle webu Seznam Zprávy začal premiér Andrej Babiš jednat a v současné době zajišťuje nemocniční lůžka v okolních zemích.

"Premiér dojednává lůžkové kapacity v Polsku, Německu a Maďarsku," potvrdili webu dva účastníci pondělních jednání. Premiér měl s ostatními zeměmi jednat už o víkendu po telefonu. Informaci potvrdil i ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček "Z toho, co vím, je to tak. Hovoří se o desítkách lůžek," uvedl.

Další striktní omezení

Vláda od pondělního rána projednává další radikální opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Ve hře je nejen zákaz shlukování nad šest osob nebo zákaz pití alkoholu na veřejnosti, ale také zákaz vycházení po 22. hodině. Mohlo by také dojít k nošení roušek na zastávkách MHD a zřejmě půjde o uzavření prvních i druhých stupňů základních škol.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy