Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Lezecké drama! Adam Ondra se bál o postup, nakonec se do finále probojoval

Zdroj: Profimedia
Tokio 2020

Adam Ondra zachránil černý den českých sportovců na olympiádě v Tokiu. V kombinaci se českému lezci podařilo probojovat do osmičlenného finále, přestože jeho výkon nebyl takový, jaký by si představoval. 

Adam Ondra vstoupil do olympijské kombinace lezením na rychlost. V prvním ze dvou pokusů měl čas 7,46, čímž si vytvořil osobní rekord. V neoblíbené disciplíně se tak umístil na osmnáctém místě, což bylo velice důležité pro další postup.

Následoval bouldering, ve kterém si brněnský rodák věří. Ze čtyř možných topů dosáhl Ondra hned na dva a získal také jednu zónu. To mu zajistilo třetí místo a v průběžném celkovém pořadí obsadil šestou příčku.

Strach o postup

Finále tak bylo na dosah. Stačilo dobře zalézt na výdrž, což je Ondrova nejsilnější disciplína. Český dlouhán je v ní favoritem. Po dobrém začátku ale došly českému lezci síly a skončil tesně pod čtyřicítkou, kterou před ním dokázali překonat hned dva jeho soupeři. Největší rivalové přitom ještě nepřišli na řadu.

Ondra tak chvilku neměl postup ve vlastních rukou a musel se strachovat. Nakonec ale přišla uklidňující zpráva. Ondra si svým výkonem zajistil postup do finále, protože už se nemohl propadnout tolik, aby skončil hůř než osmý. Český šikula tak nakonec opravdu bude bojovat o placku.

Český sport zažil na olympiádě černý den. Zatímco velký favorit na zlato Josef Dostál obsadil v kajaku páté místo a bratři Fuksové skončili v deblkanoi na desáté příčce, oštěpařky Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková se nedostaly ani přes brány kvalifikace. Ondra tak svým výkonem alespoň trochu zachránil den.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Související články

Další články