Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Lex Barker by oslavil 101. narozeniny: Old Shatterhand na sklonku života holdoval alkoholu

Lex Barker by oslavil 101. narozeniny: Old Shatterhand na sklonku života holdoval alkoholu
Zdroj: Super International Pictures
+ Dalších 7 fotografií
pití
Herec Lex Barker, který se nejvíc proslavil jako Old Shatterhand z Vinnetoua, by dnes oslavil své 101. narozeniny. V sedmdesátých letech všechny zarmoutila jeho nečekaná smrt, když v 54 letech podlehl infarktu myokardu. Na jeho chatrném zdravotním stavu se podepsalo především to, že na sklonku života velmi holdoval alkoholu.

Lex Barker, vlastním jménem Alexander Crichlow Barker Jr., se narodil 8. května 1919 v New Yorku. Patřil do bohaté rodiny, byl synem úspěšného burzovního makléře. Proto své rodiče velmi zklamal, když opustil univerzitu Princeton, aby se přidal k divadelní společnosti.

Ačkoliv v Česku známe Barkera především z filmů o Vinnetouovi v roli Old Shatterhanda, v rodné Americe si ho lidé pamatují především jako Tarzana, kterého v letech 1949–1953 hrál celkem v pěti úspěšných snímcích.

Lex měl velmi úspěšnou kariéru, jeho milostný život ale tak slavný nebyl. Ženatý byl celkem pětkrát a ani v jednom z manželství nebyl zcela spokojený. Možná právě to ho dohnalo k nadměrnému užívání alkoholu, kterému na sklonku života holdoval.

Tragická smrt

Filmovému Old Shatterhandovi bylo pouhých 54 let, když v rušné ulici New Yorku dostal infarkt. Podle amerických médií kolem jeho bezvládného těla prošla spousta lidí a až po několika minutách se našel někdo, kdo zastavil a zavolal mu pomoc. Jeho život se ale už lékařům zachránit nepodařilo.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy