Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Lewis Collins by oslavil 74. narozeniny: Bodie z Profesionálů si na drsňáka jen nehrál

Lewis Collins by oslavil 74. narozeniny: Bodie z Profesionálů si na drsňáka jen nehrál
Zdroj: London Weekend Television (LWT)
+ Dalších 9 fotografií
výročí
Lewis Collins, kterého si lidé pamatují především jako Bodieho z oblíbeného seriálu Profesionálové, by dnes oslavil své 74. narozeniny. Televizní drsňák, který ve věku 67 v roce 2013 prohrál boj s rakovinou, byl mezi diváky oblíbený. Jen málokdo ale tušil, že adrenalin miluje nejen na obrazovkách, ale i v reálu.

Herec Lewis Collins se nejvíce proslavil jako agent William Bodie z CI5 v kultovním britském seriálu Profesionálové. Právě díky této roli platil za drsňáka a v pozdější kariéře se už jiných úloh příliš nedočkal, jen málokdo ale věděl, že akci miluje i mimo natáčení.

Collins se už od mládí úspěšně věnoval sportovní střelbě, inklinoval ale i k hudbě. Proto bylo velkým překvapením, když nakonec oba své koníčky v podstatě hodil za hlavu a dal se na herectví. První větší úspěch přišel v sitcomu The Cuckoo Waltz, díky kterému dostal roli právě v kriminálce Profesionálové.

Nikdo, kdo seriál sledoval, nepochybuje o tom, že postava Bodieho byla nebojácná, zkrátka agent, jak se patří. I sám Lewis měl ale koníčky, kterým se věnuje jen někdo, kdo se nebojí. Kromě střelby, v níž vyhrál několik turnajů, miloval parašutismus, měl pilotní licenci a také černý pás v džiu-džitsu.

Smrt

Lewis Collins byl aktivní a nikdo nepochyboval o tom, že se dožije úctyhodného věku. Cestu mu ale zkřížila zákeřná rakovina, se kterou statečně bojoval 5 let. V roce 2013 svůj boj prohrál a zemřel ve svém domě obklopen rodinou - manželkou Michelle a syny Oliverem, Elliotem a Cameronem.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy