Zatímco se pozornost naší společnosti zaměřuje na terorismus ve světě, vyrostla nám přímo pod nosem levicově zaměřená extremistická buňka, která se radikalizovala natolik, že byla schopna sehnat prostředky, materiál i lidi ke spáchání několika hodně nebezpečných sabotážních akcí.

Šest útoků na mýtné brány, z čehož v posledních třech případech zapálili radikálové přímo tzv. srdce mýtné brány. Škoda půjde do sta milionů korun.

Zapalováním mýtných bran to ale neskončilo. Skupina zapaluje vozy Policie České republiky a podle exkluzivních informací eXtra.cz se jich několik pokusila i odcizit.

Další útok se stal v bytovém komplexu Nová Harfa. Žhář polil hořlavinou bundu a prostrčil ji pod dveřmi do prostor firmy, která se zabývá výrobou a montáží průmyslových kamerových systémů. Celý bytový komplex nezačal hořet jen díky rychlému zásahu hasičů.

Ke všem těmto útokům extremisté z krajní levice vydávají tiskové zprávy, čímž se k nim veřejně přiznávají.

Činnost levicově zaměřených extremistických skupin operujících na našem území je natolik organizovaná, že na ní pracuje speciální útvar policie zabývající se terorismem a extremismem. Ukazuje se, že bychom místo neustálých výkřiků proti teroristickým skupinám ve světě měli zaměřit více pozornosti na útoky skupin operujících na našem území. Jsou totiž čím dál nebezpečnější.