Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Letoun společnosti Smartwings musel nouzově přistát: Na palubě bylo 160 cestujicích

Nouzové přistání
Letoun Boeing 737-400 české společnosti Smartwings musel během dnešního dne nouzově přistát. Stroj měl namířeno z Budapešti do egyptského města Hurghada. Na palubě prožívalo strach 160 lidí.

Cestující na palubě letounu, který patří české společnosti Smartwings, během dnešního dne prožívali peklo. Boeing 737–400 musel krátce po vzlétnutí nouzově přistát. Měl namířeno z Budapešti do oblíbené turistické destinace Hurghada v Egyptě.

V letadle se nacházelo 151 cestujících a 9 členů posádky. Naštěstí se nikomu nic nestalo a letoun úspěšně přistál zpět v maďarské metropoli, informoval airportal.hu. Posádka měla podezření, že podvozek letadla je poškozený, konkrétně tedy pneumatika. Pilot si při vzletu všiml na letištní ploše kousků kovu a stop po pneumatikách. Po přistání se ukázalo, že obě pneumatiky byly proražené.

Boeing s imatrikulací UR-CNP byl vyroben v lednu 1989, ve vzduchu tedy funguje už 30 let a čtyři měsíce. Stroj nyní vlastní ukrajinská aerolinka YanAir a společnosti Smartwings si ho pronajímá. Za tak dlouhou funkční kariéru letoun vystřídal už mnoho společností. Sloužil například indonéské společnosti Adam Air, tádžické East Air nebo afghánské Pamir Airways. Nejdéle však sloužil u korejské Asiana Airlines, kde působil více než osm let.

Na tento let z Budapešti do Hurghady bylo nasazeno jiné letadlo, které cestující již dopravilo do cílové stanice. Pro leteckou společnost Smartwings je to další nepříjemnost pro tento rok. Již v březnu musela odstavit letouny typu Boeing 737 MAX, kterých vlastní sedm. Zákaz používání těchto prostředků vydala Evropská agentura pro bezpečnost létání po nehodě stejného stroje v Etiopii.

Mohlo by vás zajímat

Další články