Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Letošní volby jsou obrovské drama a trhají rekordy: Takovou účast si nepamatuji, říká členka komise

Babiš je spokojen.
Volby do do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jsou u konce. Volební místnosti se uzavřely a nyní probíhá sčítání hlasů. Celá Česká republika netrpělivě čeká na výsledky. Tento rok byla volební účast opravdu nadprůměrná. V některých krajích dosahovala až šedesáti procent. Volení štáby jsou na svých místech a netrpělivě čekají na výsledky.

Volební místnosti se uzavřely a nyní probíhá sčítání hlasů. Volení štáby i lidé jsou plní očekávání, jak to tento rok dopadlo. Opozdilci, kteří nestihli volit v pátek, měli šanci až do dnešních čtrnácti hodin.

Volební komisaři se hromadně shodují na tom, že letošní účast je mimořádně vyšší než před čtyřmi let při předčasných volbách. Nadprůměrnou účast zaznamenala Praha, kde volila více než polovina oprávněných voličů.

Podle informací serveru Lidovky.cz se například v libereckém kraji pohybuje účast okolo 30–45 procent. V Plzeňském kraji přišlo volit zhruba 30 procent voličů. Zato v Pardubickém kraji dosahovala až k 50 procentům.

Co se týče Moravskoslezského kraje, tam přišla k volbám zhruba třetina voličů. I na Vysočině přišlo do volebních uren hodit svůj hlas opravdu hodně lidí. Účast se pohybovala okolo 40 procent.

Podle první předběžných výsledků zvítězilo hnutí ANO, druhý je Tomio Okamura a jeho SPD, třetí KSČM na dalších příčkách se umístili Piráti, ODS a ČSSD.

Související články

Další články