Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Letošní podzim všechny překvapí: Jaké počasí nás čeká v říjnu?

Podle meteorologů nás čeká vydařený podzim.
Zdroj: profimedia.cz
Podle meteorologů a Českého hydrometeorologického ústavu by po probíhajícím babím létě měl přijít velmi teplý podzim. Teploty na konci září by měly být ještě značně nadprůměrné a na začátku října velmi průměrné. Očekávejme tedy velmi teplý podzim.

Celé období od 10. září do 7. října 2018 bude teplotně nadprůměrné až průměrné. Jednotlivé týdny vycházejí také jako teplotně nadprůměrné až průměrné. V prvním týdnu budou minimální noční teploty vzduchu klesat na 16 až 11 °C, na začátku a na konci týdne bude kolem 10 °C.

Maximální denní teploty budou zpočátku kolem 24 °C, nejvyšší uprostřed týdne až 30 °C, ve druhé polovině většinou kolem 22 °C. V dalších týdnech budou průměrné teploty postupně klesat.

V posledním týdnu se budou průměrné týdenní minimální teploty pohybovat kolem 7 °C a průměrné týdenní maximální teploty kolem 17 °C. Srážkově se očekává celé období průměrné.

Nejvíce srážek by mělo spadnout ve druhém a třetím týdnu období s průměrným týdenním úhrnem pro ČR kolem 12 mm. Pravděpodobně nejméně srážek spadne v posledním týdnu, kolem 9 mm.

Související články

Další články