Buď bude sníh, nebo ne, jiné varianty nejsou. Pakliže se ale některé prognózy meteorologů splní, letošní zima bude, co se týče mrazu, opravdu krutá. Dokonce i příroda už nám vysílá jasné signály o tom, že je vhodné se na mrazivé počasí pořádně připravit a doma si udělat zásoby červeného vínka a skořice na svařák.

I když většina z nás mráz i zimní počasí moc nemusí a bílé závěje milujeme pouze o Vánocích či na sjezdovce, zde je výčet hned 4 důvodů, pro které se vyplatí zimu přivítat s otevřenou náručí.

Příroda si odpočine a nabere sil

Po období sucha a horka, které není pro naše podnebí typické, bude dobré, když se klima na chvíli zase ochladí a země si nasaje potřebnou vlhkost. Musí se tedy přichystat vše tak, aby především zvěř netrpěla nedostatkem potravy, o to se ovšem s radostí starávají myslivci.

Vyhubí se otravný hmyz a bakterie

Kdo z nás má tyhle otravné potvory rád? Třeskutý mráz většinu z nich zahubí. Na jaře a v létě se pak nebudeme muset potýkat s přemnoženými komáry, otravnými čínskými beruškami, které přes zimu rády okupují spáry a teplé prostory, a jinou havětí.

Pole sílí

Znáte české pranostiky? Co třeba „únor bílý, pole sílí“? Nebo „je-li v únoru sucho a zima, bude horký srpen“? A do třetice „mnoho mlh v únoru přináší toho roku mnoho deště“? Něco na nich bude, jinak by se v našem jazyce neudržovaly celá staletí. Abychom mohli získat a sklidit hojnou úrodu, příroda si musí projít všemi fázemi ročního období, tedy i chladnou zimou. A pakliže bude zima tak krutá, jak meteorologové slibují, kdo ví, třeba nás podle pranostiky skutečně čeká horký srpen.

Příjemné chvíle u krbu

Kdy jindy si chcete užívat romantiku u krbu než v zimě? Zabalte se do teplého svetru, ponožek a s klidem přijměte zimní čas. Dlouhé večery si můžete užívat buď ve společnosti drahé polovičky, kdy vám na mazlení pod peřinou zbude mnohem víc času než v létě, nebo ve společnosti příjemné knihy a sklenky dobrého svařáku.