Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Letos nás čeká krutá zima. Známe 4 důvody, proč je to jedině dobře!

Bude zima, no a co.
Zdroj: Profimedia.cz
Jednou nám meteorologové tvrdí, že bude zima, jako když praští, jindy zase vyhrožují, že ani na Štědrý den se bohužel sněhu nedočkáme. Ať už jim předpovědi vyjdou, nebo ne, trocha toho mrazu nám neuškodí, ba naopak, přírodě i nám prospěje. Proč? Našli jsme hned několik důvodů.

Buď bude sníh, nebo ne, jiné varianty nejsou. Pakliže se ale některé prognózy meteorologů splní, letošní zima bude, co se týče mrazu, opravdu krutá. Dokonce i příroda už nám vysílá jasné signály o tom, že je vhodné se na mrazivé počasí pořádně připravit a doma si udělat zásoby červeného vínka a skořice na svařák.

I když většina z nás mráz i zimní počasí moc nemusí a bílé závěje milujeme pouze o Vánocích či na sjezdovce, zde je výčet hned 4 důvodů, pro které se vyplatí zimu přivítat s otevřenou náručí.

Příroda si odpočine a nabere sil

Po období sucha a horka, které není pro naše podnebí typické, bude dobré, když se klima na chvíli zase ochladí a země si nasaje potřebnou vlhkost. Musí se tedy přichystat vše tak, aby především zvěř netrpěla nedostatkem potravy, o to se ovšem s radostí starávají myslivci.

Vyhubí se otravný hmyz a bakterie

Kdo z nás má tyhle otravné potvory rád? Třeskutý mráz většinu z nich zahubí. Na jaře a v létě se pak nebudeme muset potýkat s přemnoženými komáry, otravnými čínskými beruškami, které přes zimu rády okupují spáry a teplé prostory, a jinou havětí.

Pole sílí

Znáte české pranostiky? Co třeba „únor bílý, pole sílí“? Nebo „je-li v únoru sucho a zima, bude horký srpen“? A do třetice „mnoho mlh v únoru přináší toho roku mnoho deště“? Něco na nich bude, jinak by se v našem jazyce neudržovaly celá staletí. Abychom mohli získat a sklidit hojnou úrodu, příroda si musí projít všemi fázemi ročního období, tedy i chladnou zimou. A pakliže bude zima tak krutá, jak meteorologové slibují, kdo ví, třeba nás podle pranostiky skutečně čeká horký srpen.

Příjemné chvíle u krbu

Kdy jindy si chcete užívat romantiku u krbu než v zimě? Zabalte se do teplého svetru, ponožek a s klidem přijměte zimní čas. Dlouhé večery si můžete užívat buď ve společnosti drahé polovičky, kdy vám na mazlení pod peřinou zbude mnohem víc času než v létě, nebo ve společnosti příjemné knihy a sklenky dobrého svařáku.

Související články

Další články