Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Letopisy Narnie se natáčely v Česku: Krytinář dostal do těla, Abbasová si odnesla vyrážku

V Letopisech Narnie si zahráli Krytinář s Abbasovou.
Zdroj: Disney, archiv L. Abbasové
+ Dalších 17 fotografií
Jen málo lidí si dnes vzpomene, že se trhák Letopisy Narnie: Princ Kaspian před deseti lety natáčel v Česku. Přitom tehdy to u nás byla velká událost. Ve filmu si dokonce zahrála řada českých herců. Z těch nejvýraznějších to byli Jiří Krytinář (†68) a Lejla Abbasová (38). Jak na natáčení světové úrovně vzpomínají?

Přesně před deseti lety přijel do Česka štáb z Hollywoodu, aby u nás natočil druhý filmový díl slavné ságy Letopisy Narnie. V oscarovém trháku, jenž prestižní sošku obdržel za kostýmy, dokonce zazářily i některé české hvězdy.

Jiří Krytinář (†68) získal roli jednoho z bojovníků za Narnii a podle jeho slov šlo o jedno z nejnáročnějších filmování v kariéře. Objevil se v hodně fyzicky náročných scénách a musel se vypořádat i s angličtinou, se kterou mu pomáhala dcera Janička.

„V podstatě jsem půl roku v kuse býval na place i dvanáct hodin denně, někdy se točilo i v noci. Spousta scén byla kaskadérských, mezi námi vybuchovaly granáty,“ vzpomínal Krytinář pro Blesk.

Těžké to měla i Lejla Abbasová (38), která vyfasovala roli kentaurky. Stejné to měl i známý tanečník Yemi (36). Tváře jim filmaři upravili speciálními protézami a každý natáčecí den trávili klidně i čtyři hodiny v maskérně.

„Já jsem z těch nánosů dostala vyrážku a z ní i zánět oka. A protože jsme na place trávili celý den od 5 ráno do 9 večer, vezli mě k doktorovi v kostýmu,“ postěžovala si Abbasová. Jak bývalka Michaela Kocába (63), tak Krytinář si však pochvalovali profesionalitu amerického týmu.

Ještě aby ne. Každý herec měl k dispozici prostorný karavan se sprchou, ložnicí a kuchyní. A nadto vlastní vůz s řidičem a nepřetržitý přísun jídla. Natáčet se začalo v ateliérech na Barrandově, kromě nich se pak filmovalo ještě v Teplicích, Polsku, Slovinsku a na Novém Zélandu.

Související články

Další články