Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Léto už konečně klepe na dveře! Meteoroložka Honsová o tom, jak bude

Děti budou mít na závěr prázdnin hezké počasí.
Zdroj: pixabay
POČASÍ

Jaro se stále drží při zemi a setrvává v chladném počasí, slunce a vysoké teploty do Česka nedorazily ani v pátek. Víkend začne nočními mrazy, ovšem už v neděli se teploty vyhoupnou na letních pětadvacet a zkraje příštího týdne se můžeme těšit na tropy.

V pátek převládá velká oblačnost. „Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor srážky sněhové. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 9 až 13 °C,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra.cz.

Sobota

Sobota bude polojasná až skoro jasná, během dne by mělo být přechodně oblačno s ojedinělými srážkami na horách. Ranní teploty 4 až 0 °C s četnými přízemními mrazíky. „Denní teploty 12 až 16 °C,“ popisuje Honsová. Před sobotními mrazy, které by měly být od půlnoci až od osmé hodiny ranní, varují i odborníci z ČHMÚ.

Neděle

Neděle bude ve znamení lepšího počasí a vykoukne krásné květnové počasí. V neděli bude polojasno nebo skoro jasno. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 20 až 24 °C,uvádí Honsová. Pomalu tak můžeme odložit jarní kabáty a užívat teplých dní.

Po víkendu

V pondělí vysoké teploty setrvají. „Bude polojasno nebo skoro jasno. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 22 až 26 °C,“ popsala meteoroložka s tím, že v úterý by měly teploty kulminovat až na 28 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy