Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Léto se vrací: Konec týdne přinese tropy! Na některých místech se objeví bouřky a kroupy

Předpověď počasí: Konec týdne přinese tropy!
Zdroj: profimedia
Předpověď počasí

Počasí je v Česku stále jako na houpačce. Jeden den je chladno a déšť a druhý den je slunečno a tropy. Zvlášť vysoké teploty se podle Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) objeví o víkendu, kdy na některých místech v Česku mohou teploty stoupnout i na třicet stupňů. Ojediněle se objeví také bouřky.

Od čtvrtka bude počasí v Česku opět připomínat léto. Teploty mohou podle předpovědi Českého hydrometeorologického úřadu stoupnout i k 29 stupňům Celsia. Na Šumavě však nepřesáhnou 22 stupňů.

V pátek se mohou objevit bouřky a přeháňky a to zejména v Čechách. Nejvyšší denní teploty mohou stoupnout až k 31 stupňům a v noci klesnou i na 12 stupňů. Objeví se také slabý jihozápadní vítr, který při bouřkách zesílí. Na jihozápadě se při bouřkách také mohou vyskytnou kroupy.

V sobotu bude skoro jasno až polojasno, odpoledne ojediněle bouřky a přeháňky. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 30 stupňů a na jižní Moravě může být až 32 stupňů.

Neděle přinese polojasno, odpoledne oblačno a ojediněle se vyskytnou přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty můžou být až na třiceti stupních.

Přeháňky a bouřky neustanou ani další týden. Až do pondělí by měly být tropické teploty, ale ty poté postupně začnou klesat. Podle ČHMÚ má být v úterý nejvýše pětadvacet stupňů. 


Související články

Další články

Nejnovější kauzy