Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Léto se letos nekoná: Meteoroložka radí, kdy vyrazit na dovolenou, aby vám nepropršela

Léto se letos nekoná: Meteoroložka radí, kdy vyrazit na dovolenou, aby vám nepropršela
Zdroj: pixabay.com
předpověď na léto
Polovina července je za námi a místo letních teplot si musíme zvykat na zimu a pravidelné lijáky. Ti, co se těšili na prosluněné prázdniny, mají patrně smůlu. Horké dny střídají bouřky s přívalovými dešti a pro část republiky platí povodňová bdělost. Meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra.cz prozradila, kdy bude toto léto nejvhodnější vzít si dovolenou.

Léto je zatím v nedohlednu a podle předpovědí meteorologů se situace ani v následujících týdnech nemá lepšit. V noci na sobotu spadlo v oblasti Jeseníků 10 až 30 mm srážek. V sobotu přes den očekáváme dalších 10 až 25 mm srážek.

Výstraha před vydatným deštěm platí pro kraj Pardubický, Olomoucký a Moravskoslezský. "Je možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst," varují meteorologové.

Vzhledem k nasycenosti území a předpokládaným srážkám může na tocích docházet k překročení 1. stupně povodňové aktivity. Výstraha před povodněmi platí hlavně pro kraj Olomoucký a Pardubický.

Podle meteoroložky Dagmar Honsové bude do konce července převážně deštivé počasí a léto by se na chvíli mohlo vrátit na začátku srpna. "Do konce července očekávejme počasí tohoto charakteru. Střídat se bude severozápadní vlhké ovzduší s jihovýchodním teplým vzduchem, ale jakmile teploty překročí 27 °C, opět sprchne. Tropy se dostaví jen velmi ojediněle a spíše v červenci žádné léto neočekávejme. V srpnu by měl být teplý hlavně první týden, který vystřídá chladné počasí. Nejpříhodnější čas na letní dovolenou je první týden v srpnu, protože následně se začne ochlazovat a přivítají nás chladná rána," prozradila Dagmar Honsová pro eXtra.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy