Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Léto s dětmi: Jak je zabavit, abyste si užili dobrodružství společně s nimi?

Léto s dětmi: Jak je zabavit, abyste si užili dobrodružství společně s nimi?
Zdroj: Pixabay
Průvodce na cesty 2020
Prázdniny jsou již ve své druhé polovině a brzy se uvidí, co přinese září a nový školní rok. Možná bude pro žáky náročnější než roky minulé a my bychom se nejspíš také měli připravit na možnost častější domácí výuky. Pojďte si tedy užívat, dokud to jen jde a připravte v posledních dvou týdnech volna pro sebe i své ratolesti takový plán aktivit, při kterém se vyřádíte všichni.

Září je tu za pár týdnů a všichni s napětím očekáváme, jaký bude pro naše děti návrat do školních lavic. Pojďte jim tuto nejistou dobu zpříjemnit skvělými zážitky, výpravami a výlety, na kterých utužíte vztahy a zažijete neobyčejná dobrodružství. Užívejte si s dětmi konec léta, co to jen jde. Kdo ví, co nás čeká na podzim.

Neskutečný vodní svět

Za mořskými potvůrkami nemusíte podnikat mnohadenní výlet do zahraničí. Stačí si udělat výlet do Prahy a navštívit úchvatný vodní svět na Výstavišti, který nadchne nejen vaše děti, ale i vás. Mořský svět vznikl v roce 2002. Prohlédnete si v něm korálovou jeskyni, největší nádrž v ČR o objemu 100 000 litrů mořské vody, projekt duševní relaxace Vesmírná laguna i jednu z největších ručních nástěnných maleb v Evropě, kterou je ozdoben interiér Mořského světa. Navíc si na BigZoom.cz můžete nyní koupit zvýhodněné vstupenky

Nádherný dům plný motýlů

Když už v našem hlavním městě budete, pak by byla škoda vyzkoušet jen jedno lákadlo, proto pokračujte do Motýlího domu, který se nachází v suterénu dětmi zbožňovaného hračkářství Hamleys Na Příkopě. Interiér Motýlího domu napodobuje džungli v oblasti kambodžského chrámu Angkor Vat a podobné jsou i klimatické podmínky, ve kterých tam motýli žijí. Motýli budou volně poletovat všude kolem vás a přistanou vám klidně na rameni nebo třeba na nose. Vezměte si s sebou rozhodně foťák, abyste si neskutečné a krásné živočichy mohli zvěčnit.

Putování za dinosaury

Které dítě by nemilovalo dinosaury? Pokud je na tom stejně i to vaše, vezměte ho na putování po druhohorách do některého z DinoParků Pokud jste v Praze, zvolte ten na Harfě pokud žijete jinde, vyberte si z nabídky ten nejbližší. Vaše děti si tam užijí modely dinosaurů v životních velikostech, dekorace druhohorní přírody nebo dětské paleontologické hřiště s ukrytou kostrou pravěkého tvora. V ceně vstupenky je i 4D kino, které bude pro malé milovníky těchto pravěkých tvorů dokonalým zážitkem. Dospělí jistě ocení mlhostromy pro osvěžení v letních měsících. Zkrátka a dobře, čeká vás spousta zábavným atrakcí a překvapení pro celou rodinu.

Originální puzzle se zvířátky

Pražskou ZOO byste spolu s dalšími aktivitami nestihli, tak uspokojte touhu dětí po zvířátkách originálními puzzlemi, které se jmenují Zvířátka narozená v karanténě v Zoo Praha a opravdu zobrazují reální zvířátka, která se narodila na jaře letošního roku. Světlo světa poprvé spatřil kůň Převalského, želva skalní, tapír čabrakový, klokan horský a slon indický. Ty teď mají možnost být součástí světa vašich dětí. Puzzle a spoustu dalších skvělých hraček pro nejmenší seženete na eshopu Chytrá opička.

Zábava na celý víkend

Máte doma malé rošťáky, kteří se neradi nudí a vyžadují více aktivit na jednom místě? Pak je vezměte do areálu Monínec Tam se mohou projet na stometrové maxiskluzavce, což pro ně jistě bude zážitek, na který se nezapomíná. A pozor, plavky a ručníky s sebou, skluzavka je totiž vodní! Kdybyste ani poté neměli koupání dost, můžete si užít vodní radovánky také na Pilském rybníku. Nechybí tam vyžití jako paddle board, aquazorbing nebo jízda na voru. Součástí areálu je i obří kuličková dráha, která baví děti každého věku. Vydovádět se mohou také v lanovém parku, vyzkoušet si discgolf, lukostřelbu, horské koloběžky nebo bungee trampolínu. Pokud by nevyšlo počasí, zkuste oblíbenou indoor hernu. Monínec nabízí také bazén s dokonalým výhledem, výbornou kuchyni a moderní ubytování.

Po Čechách za hubičku

Jste limitovaní a nechce se vám cestovat s rodinou, protože nemáte auto? Pak není nic jednoduššího, než využít služeb FlixBusu Jeho velkou výhodou je, že máte po celou cestu k dispozici toaletu, extra místo na nohy, kvalitní Wi-Fi připojení i elektrické zásuvky. Na palubu autobusu si s sebou můžete bezplatně vzít jedno příruční zavazadlo a další kufr uložit do zavazadlového prostoru. Skvělou volbou jsou například památky UNESCO. FlixBus má totiž ve své síti zastávky hned v sedmi destinacích zapsaných na tomto seznamu. Vybrat si můžete mezi městy jako jsou Český Krumlov, Praha, Telč, Třebíč, Olomouc, Kroměříž nebo Brno.

Související články

Další články