Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Léto s dětmi: 6 tipů, jak prožít v Česku ten nejhezčí prázdninový čas

Léto s dětmi: 6 tipů, jak prožít v Česku ten nejhezčí prázdninový čas
Zdroj: Pixabay
Průvodce na cesty 2020
Téměř polovina prázdnin je za námi a můžeme jen doufat, že nám v té druhé půlce bude počasí víc přát a my si tak zbytek léta užijeme se vším všudy. Přinášíme vám tipy na dovolené, relax, ale i adrenalinové aktivity s dětmi, které vás provedou po všech koutech naší krásné země.

Letošní léto není úplně ideální pro dovolenou u vody, proto je fajn si najít i jiné alternativy, při kterých se pobaví celá rodina. My vám přinášíme několik suchých i mokrých variant, kam můžete vyrazit za adrenalinem, dobrodružstvím, ale třeba i za trochu jiným kempováním.

Ochrana na cesty

Jedno je jisté, celé léto jste na cestách, je tedy nutné myslet na bezpečí své, ale i celé posádky auta. Možná tomu nebudete věřit, ale existují náramky, které jsou ze speciálních minerálů sestaveny právě za tímto účelem. Nejen, že vám tento náramek ze Světa Minerálů pomůže překonat v klidu jakoukoliv nenadálou situaci, ale také pomůže zmírnit nervozitu z cesty. Je složen z hematitu, který chrání zdraví, křišťálu na cestovní horečku a citrínu pro klid. Najdete na něm i turmalín, ten zmírňuje nervové napětí a onyx chrání před negativními vlivy.

Čas plný adrenalinu

Ať už je slunečné počasí nebo prší, skvělé dny si s dětmi můžete užít v areálu Monínec, který se nachází v srdci České Sibiře. Vaše ratolesti se tam mohou projet na stometrové maxiskluzavce, a to je bezesporu zážitek, na který se nezapomíná. Pozor, plavky a ručníky s sebou! Skluzavka je totiž vodní. A kdybyste koupání ještě neměli dost, můžete navštívit bazén s neskutečným výhledem do krajiny, nebo si užít vodní radovánky na Pilském rybníku. Tam nechybí paddleboard, aquazorbing nebo jízda na voru. Součástí areálu je i obří kuličková dráha, která baví děti každého věku. Vydovádět se mohou také v lanovém parku. Dále můžete vyzkoušet discgolf, lukostřelbu, horské koloběžky, nebo bungee trampolínu. Pokud by nevyšlo počasí skvělým řešením je indoor herna. Třešničkou na dortu se stane skvělý hotel a špičková gastronomie.

Noc v korunách stromů

Touží vaše děti vyrazit kempovat, ale vy víte, že už jste na chatky nebo dokonce stany příliš pohodlní a navíc se vám v dnešní choulostivé době nechce mačkat s dalšími turisty někde v kempu? Pak využijte některou z originálních možností tak trochu jiného kempování, které nabízí BigZoom. Jedním takovým místem je Stromhouse u Sázavy, kde všechny výdobytky moderní doby nahradí svíčka, baterka a stolní hry. Ptáci vám budou zpívat k dobrému ránu a ulice plné lidí nahradí srnky, puštíci nebo veverky. Poklidnou atmosféru nenaruší ani snídaně, která bude s donáškou až pod strom. Děti budou nadšené ze stylového ohniště a zauzených kvalitních špekáčků, které si večer můžete opéct a vy jistě oceníte vychlazené pivo a džusy, které na vás budou ve stromovém domě čekat.

Putování za dinosaury

Které dítě by nemilovalo dinosaury? Pokud je na tom stejně i to vaše, vezměte ho na putování po druhohorách do některého z českých DinoParků Vaše děti si užijí modely dinosaurů v životních velikostech, dekorace druhohorní přírody nebo dětské paleontologické hřiště s ukrytou kostrou pravěkého tvora. V ceně vstupenky je i 4D kino, které bude pro malé milovníky těchto pravěkých tvorů dokonalým zážitkem. Dospělí jistě ocení mlhostromy pro osvěžení v letních měsících. Zkrátka a dobře, čeká vás spousta zábavným atrakcí a překvapení pro celou rodinu.

Vzhůru do světa iluzí

Pokud máte cestu do Prahy, rozhodně nemůžete vynechat návštěvu Muzea fantastických iluzí, které se nachází v Galerii Myšák ve Vodičkově ulici. Vyzkoušet si v něm můžete kouzelnou židli nebo magickou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Nechte se kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitovat ve vzduchu. Vaše hlava se náhle ocitne na stole nebo si na vás pochutná King Kong. Slavný alchymista Edward Kelley vás kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři a dinosaurus si vás ve svých pařátech odnese do hnízda. Prostě skvělá zábava na nejen deštivé odpoledne.

Tři patra plná zábavy

Přesně to a ještě mnohem víc najdete v pražském Hamleys v ulici Na Příkopě. Nejedná se totiž o obyčejné hračkářství, ale spíše o zábavní centrum. Na ploše 6000 m2 se seznámíte s více než 20 tisíci druhy hraček a her, které si můžete nejen koupit, ale rovnou také vyzkoušet. Užijete si spousty legrace na benátském kolotoči, na obří skluzavce, v zrcadlovém labyrintu, v motýlím domě, v herně virtuální reality, na laser game, na závodním okruhu a na mnoha a mnoha dalších báječných atrakcích.

Související články

Další články