Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Léto přeje touze po lásce, slunce ale nepřeje prvním schůzkám

Léto přeje touze po lásce, slunce ale nepřeje prvním schůzkám
Zdroj: profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 12 fotografií
Teplo přeje seznamování. Jak totiž dlouhodobé statistiky ukazují, v létě je úspěšnost seznámení větší než například v zimních měsících. Letně naladění lidé prostě nechtějí trávit hezké dny a dovolené sami. Prodlužuje se i délka „prvního rande“, a to téměř na dvojnásobek oproti zimním měsícům. Navzdory tomu aktuální tropické počasí prvním schůzkám příliš nepřeje a lidé je většinou odkládají, až bude „menší hic“. K dalším oblíbeným důvodům pro odkládání první schůzky je také tzv. „čekání na lepší formu". Lidé chtějí být na první schůzce krásnější – štíhlejší, opálenější a odpočinutější.

První schůzka je určující pro další rozvoj vztahu. Každý se na ní snaží vypadat co nejlépe a tomu aktuální tropická horka příliš nepřejí. Nikdo nechce na rande přijít splavený, s unaveným účesem a přilepeným trikem,“ říká s úsměvem Kristýna Mertlová, zakladatelka Date2k seznamky. „Proto lidé v těchto dnech směrují schůzky buď do večerních hodin a klimatizovaných restaurací, nebo je odkládají, až se trochu ochladí.“

Slunce tedy prvním schůzkám příliš nepřeje, ale léto je naopak pro seznamování ideálním obdobím. Jak totiž dlouhodobé statistiky ukazují, v létě je úspěšnost seznámení větší než například v zimních měsících. „Lidé jsou pozitivněji naladěni, hledají na druhých spíše to hezké, a dokonce i délka prvních schůzek je nepoměrně odlišná.

Zatímco v zimních měsících trvá první rande v průměru 60 – 90 minut, v létě průměrně 150 minut. Budoucí páry nejčastěji zamíří do kavárny a pak se jdou projít, přičemž během procházky se uvolní, zbaví se zbytečného stresu a vzájemný dialog se v případě oboustranných sympatií rozvine,“ vysvětluje Kristýna Mertlová a dodává, že podle rozhovorů s klienty Date2k se ukázalo, že i tonalita vzájemného dialogu je na rozdíl od zimních měsíců pozitivnější.

„Lidé si nejčastěji začnou povídat o svých dovolených, sdělují si své zážitky z poznávání jiných zemí, co se jim kde líbilo, a tím o sobě tomu druhému řeknou mnohé. Zatímco v zimních měsících je jedním z prvních témat počasí, jak je buď hrozná zima, nebo naopak není žádný sníh, jak jsou hory drahé a podobně.“

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy