Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Léto 2020 v karanténě: Výhled počasí, jestli Česko čeká vlna veder nebo chladné večery

Léto 2020 v karanténě: Výhled počasí, jestli Česko čeká vlna veder nebo chladné večery
Zdroj: archiv
předpověď počasí
Češi se ještě před pár měsíci nemohli dočkat léta. Naplánované dovolené, poznávací cesty do zahraničí a hlavně pořádné teplo. Už nyní je jasné, že se nic z toho neuskuteční. Alespoň rozhodně ne za hranicemi naší země. Jaké počasí nás tedy čeká v létě? Budeme si užívat tropy nebo déšť a sychravé počasí? Odborníci se snažili najít odpověď na tuto záludnou otázku.

"Po celém světě je mnoho anomálií. Existují tři, které z různých důvodu vynikají: Severní Atlantik, Mexický záliv a tropická tichomořská oblast (ENSO). Každá z těchto oblastí hraje svou roli v celkovém vývoji počasí, ať už je to následujících 7 dní nebo následujících 7 měsíců," informuje severe-weather.eu

Ze studií vyplývá, že anomálie oceánů v severním Atlantiku mohou mít vliv na vyvíjející se tlakové vzorce v létě, které ovlivňují polohu proudového paprsku, umožňují vyšší tlak v Evropě a způsobují silné vlny veder, které s mnozí pamatují z let 2019, 2015, 2003, 1994 a 1983.

Odborníci a meteorologové se na základě studií shodují na tom, že i léto 2020 bude v Evropě extrémně horké a měli bychom se připravit na velmi vysoké teploty. Češi mohou ale bohužel zapomenout na opalování u moře a válení se na pláži a budou se muset spokojit s bazénem na zahradě, potokem nebo rybníkem.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy