Venkovní letní scénou, na kterou se v letošním létě prodalo nejvíce vstupenek, bylo krumlovské Otáčivé hlediště s 55 tisíci prodaných vstupenek. Nejnavštěvovanější hudební festival byl pravděpodobně Colors of Ostrava (odhad médií 43 – 46 tisíc).

„Letní scény a festivaly jsou v Česku z hlediska prodeje vstupenek dlouhodobě na vzestupu,“ komentoval letošní data Petr Novotný, obchodní ředitel společnosti Perfect System, která provozuje prodejní systém Colosseum. „Odhadujeme, že celková návštěvnost vzrostla oproti loňskému létu asi o 5 %. Pozitivním faktorem bylo také pěkné počasí. Například jak Otáčivé hlediště, tak LSS rušily letos jen dvě představení, což bylo méně v porovnání s rokem 2016, a také třeba Colors of Ostrava letos neproběhly na blátě,“ dodal Petr Novotný.

TOP letní scény a festivaly

Nejnavštěvovanější venkovní letní scéna

Další velké letní scény a open-air festivaly 2017 (s odhadem prodeje vstupenek nad 15 tis.):

  • Aerodrome
  • Letní Letná
  • Rock for People
  • Masters of Rock
  • Robbie Williams
  • Metronom

O společnosti Perfect System

Jsme rodinná firma, která se stala nejpřednějším poskytovatelem IT řešení pro prodej vstupenek v České republice. Zajišťujeme vývoj, dodávku a podporu vstupenkového systému Colosseum a jednoduše vše okolo ticketingu. K systému dále provozujeme předprodej v síti Colosseum Ticket, zákaznickou podporu, festivalový servis, dodáváme hardware, vstupenky a další. Máme radost, že díky naší komplexní dodávce a odbornému servisu šetříme zákazníkům mnohé starosti a přitom jim pomáháme docílit nezávislosti v oblasti prodeje vstupenek. Více než 20leté zkušenosti na trhu nám nebrání inovativnímu přístupu, naopak využíváme své know-how na maximum, abychom svým zákazníkům dodávali stále lepší a lepší řešení.