Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Letní rekreace v nebezpečí: Kvůli malému počtu letadel porostou ceny!

Bude se zdražovat
Letouny Boeing 737 MAX nejsou ve vzduchu už tři týdny a pořád není jisté, kdy se vrátí zpět do provozu. To může zcela změnit dosavadní fungování letních dovolených, jak jsme na ně zvyklí.

Stále nelétají letadla typu Boeing 737 MAX a nikdo není, kdy se vrátí zpět do nebes. Kvůli tomu panuje v cestovních kancelářích velká nejistota. Některé z nich musí řešit zrušení letů.

Tento problém může mít vliv zejména na zájezdy na poslední chvíli. Ale také se nám nyní kvůli nedostatečné kapacitě na palubách může pěkně prodražit i normální letní dovolená. Ceny zájezdů by mohly vzrůst minimálně o pět procent. A je to právě tím, že letadla společnosti Boeing v současné době nemohou vzlétat. Informoval ekonom Štěpán Křeček web TN.cz.

Ovšem zdražování není jediný problém, který nastává s nedostatkem letadel. Začalo se i propouštět, konkrétně v přepravních firmách jako je například Smartwings. Cestovní kanceláře se tímto způsobem pokouší alespoň trochu vyřešit aktuální situaci.

Mohlo by vás zajímat

Další články