Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Spartu čekají velké změny: Hotel už dostal zelenou a v říjnu se začne kopat

Spartu čekají velké změny: Hotel už dostal zelenou a v říjnu se začne kopat
Zdroj: Pelčák a partner architekti
Přestavba
Pražskou Letnou čekají veliké změny. Konkrétně tedy fotbalový stadion Sparta a přilehlé okolí. Již za pár týdnů by mohla začít výstavba nového luxusního hotelu namísto tréninkového hřiště.

Architektonická kancelář Pelčák a Partner Architekti na svých internetových stránkách uveřejnila obrázky projektu, který se zřejmě brzy stane skutečností. Jedná se o přestavbu stadionu na pražské Letné a o přilehlou část.

Hned vedle Sparty namísto nynějšího tréninkového hřiště by měl vyrůst zbrusu nový hotel, ve kterém se bude nacházet bazén s výhledem na Pražský hrad a kongresové sály. Hotel má mít 523 pokojů a měl by spadat pod známý hotelový řetězec, který zatím v České republice nepůsobí. S informací, podle které je zřejmé, že hotel už dostal zelenou, přišel magazín Forbes.

Proměnu čeká i často navštěvovaný stadion Sparta. S povolením to ale nejspíše nějakou dobu potrvá. Na jižní straně by měla vyrůst zvětšená administrativní budova. Rozšíří se tam kancelářské prostory a právě kvůli nim možná zmizí oblíbená jižní tribuna, která je dlouhá léta obsazována zarytými fanoušky Sparty, kde se tvoří největší kotel. Ten je nyní v ohrožení.

Stavba hotelu by mohla začít již za pár týdnů v průběhu října. Dokončení se pak předpokládá na rok 2022 a doufá se, že v ten stejný termín se ukončí i přestavba stadionu.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy