Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

Letecká společnost prodala více letenek, než měla. Cestující musela vyvádět policie!

Společnosti prodávají běžně více letenek, než jsou kapacity letounů.
Americká letecká společnost United Airlines čelí již podruhé během několika týdnů stejnému skandálu. Společnost prodala více letenek, než bylo v letadle míst, a byla nucena náhodně vybrat čtyři pasažéry, kteří si byli nuceni změnit let. To se jednomu z pasažérů nelíbilo natolik, že musel být násilně vyveden policií.

Společnost prodala více letenek na nedělní linku z Chicaga do Louisville. Při odbavování aerolinky vyzvaly případné dobrovolníky ke změně letů, jak se v takových případech standardně dělá. Žádní se však nepřihlásili, a tak systém vybral náhodně čtyři pasažéry, kteří byli z letu vyloučeni.

Jeden z cestujících však odmítal své místo v letounu opustit. Byl vyveden, ale následně se do letadla vrátil. Podle všeho byl muž zmatený, tvrdil, že je lékař a čekají na něj pacienti. Do letadla se vrátil zakrvácený. Situaci musela řešit letištní policie. Let odstartoval s více než dvouhodinovým zpožděním. Mluvčí společnosti Oscar Munoz se v tiskovém prohlášení za vzniklou situaci omluvil a uvedl, že daný incident se nyní prověřuje a bude se řešit přímo s dotyčným.

Letecké společnosti běžně prodávají nadbytek letenek. Počítají totiž s tím, že někteří klienti své lety zruší. Pokud se tak nestane a let je přeplněn, jsou vyzváni dobrovolníci, kteří si let mohou změnit. Pokud ani k tomu nedojde, systém vygeneruje náhodné cestující, které z letu vyřadí. Ti podle amerických zákonů mají poté nárok na odškodné.

Tento postup stále více irituje drtivou většinu zákazníků. Speciálně u United Airlines je to již druhý incident podobného typu za posledních pár týdnů. Na internetu se zvedla vlna bouřlivých reakcí a naštvaní zákazníci nekompromisně žádají o změnu postupu.

Mohlo by vás zajímat

Další články