Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Létání s Emirates byl pro ni splněný sen: Bývalá letuška Tereza promluvila o teroristech i porodech na palubě

Létání s Emirates byl pro ni splněný sen: Bývalá letuška Tereza promluvila o teroristech i porodech na palubě
Zdroj: Jenprace.cz
+ Další 3 fotografie
rozhovor
Tři roky pracovala Češka Tereza Vichtereyová v administrativě. Když ji kancelářská práce přestala naplňovat, začala pokukovat po jiné profesi. Po brigádě letušky u českých aerolinek zkusila štěstí u lukrativní letecké společnosti Emirates. Tereza poslala životopis a práce snů se jí splnila a s Emirates létala dva roky. Dnes už bývalá letuška promluvila o tom, co musí správná stevardka splňovat, a také si připomněla perné chvilky, které na palubě zažila.

Tereza Vichtereyová se v rozhovoru pro server JenPráce.cz rozpovídala o tom, jak se dostala k jedné z nejlukrativnějších leteckých společností na světě - Emirates.

Jak se k práci snů dostala?

Brunetka začínala u Travel Service, kde si práci letušky zkusila jen v rámci brigády. Práce na palubě letadla a kontakt s lidmi jí ale učarovaly natolik, že se po prázdninách už ke své kancelářské práci vrátit nechtěla a rozhodla se zkusit štěstí právě jako letecká stevardka.

Ačkoliv je práce letušky pro mnoho dívek prací snů, Tereza uvedla, že není zase tak těžké tuto práci získat. "Musíte umět anglicky na úrovni porozumění, žádné gramatické testy jsme dělat nemuseli... Také musíte splňovat určitou výšku a je dobré, když je letuška vybavena vlastnostmi, jako je trpělivost a empatie."

Stinné stránky

I když je představa zaměstnání, kdy jste skoro každý druhý den v jiné zemi a potkáváte různé zajímavé lidi, pro mnoho lidí lákavá, Tereza promluvila i o stinných stránkách této profese. "I v této práci zažijete stereotyp," přiznala a doplnila, že se vždycky bála spíše zdravotních komplikací na palubě. "Byla to moje noční můra. Omdlení nebo zvracení je na denní bázi, ale já se bála třeba infarktu nebo porodu, což se běžně děje... Člověk je na to školený, ale stejně se bojí, jak by zareagoval," prozradila obavy ze situací, které k práci letušky patří. "Díky bohu mě to nepotkalo," doplnila.

Teroristi na palubě

Čemu se ale nevyhnula, byla hodně nepříjemná situace, kdy bylo posádce nahlášeno, že mezi cestujícími jsou dva teroristé. "Bylo to přímo na Nový rok, let ze Senegalu do Dubaje. Potom, co jsme všechny cestující nabordovali, nám bylo řečeno, že máme na palubě jednoho nebo dva teroristy. Bylo nám sděleno, abychom byli připraveni evakuovat celé letadlo," popisovala chvíle hrůzy.

Naštěstí to dobře dopadlo. "Ještě před vzletem si afričtí policisté pro jednoho muže přišli a my dostali zprávu, že druhý by už tam být neměl. I tak je ale nepříjemné 12 hodin letět s tím, že tam možná někde je."

Propouštění v době koronaviru

V rámci koronavirové krize se spekulovalo o tom, že aerolinky propouštějí zaměstnance. Tereza Vichtereyová ale prozradila, že její bývalý zaměstnavatel Emirates nepropouští a své zaměstnance nechává do července doma. "Samozřejmě mají snížený plat, ale k žádnému propouštění tam nedochází," vysvětlila bývalá letuška.

A které destinace, jež v rámci létání mohla navštívit, patří k jejím nejoblíbenějším? "Austrálie a Nový Zéland. Je to tam ještě hezčí, než jsem si představovala," uzavřela s úsměvem Tereza, která nedávno vydala knihu Dubajka - příběh letušky.

Nejen další zajímavé rozhovory, ale hlavně zajímavé nabídky práce a brigád najdete na JenPráce.cz

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy