Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Letadlo smrti se rozlomilo už ve vzduchu! Ke smrti 224 lidí se přihlásil Islámský stát

Trosky jsou rozptýlené do několika kilometrů.
Zdroj: Profimedia
Na Sinajský poloostrov se sjeli ruští vyšetřovatelé, kteří začali zjišťovat příčiny letecké katastrofy, která se stala v sobotu ráno. Podle posledních informací byly vyvráceny zprávy, že letadlo mělo technické potíže a pilot žádal o povolení k nouzovému přistání. Ukázalo se, že se letoun rozlomil už ve vzduchu. Byla snad na palubě bomba? Nebo bylo letadlo plné turistů skutečně sestřeleno, jak tvrdí radikálové Islámského státu?

V neděli do Egypta dorazil tým ruských vyšetřovatelů, kteří začali hledat černé skříňky a prozkoumávat trosky rozptýlené v několikakilo­metrové planině. Zatím bylo nalezeno 170 těl z celkového počtu 224 pasažérů letadla, které mířilo z Egypta do Ruska a spadlo v sobotu časně ráno po 25 minutách letu. Podle prvních informací prý pilot chtěl nouzově přistát kvůli technické závadě na motoru, jak v sobotu psala zahraniční média. Nouzové přistání se ovšem nezdařilo a všichni cestující včetně sedmi členů posádky a 17 dětí zemřeli.

Egyptský prezident v neděli vyzval, aby se nespekulovalo, co přesně se stalo a sám si počká na výsledky expertů. Později přišel s šokující informací tamní šéf federální agentury pro leteckou dopravu Ruska Alexander Neradko, který uvedl možnost, že se letadlo rozpadlo už ve vzduchu. A vzhledem k tomu, jak daleko jsou rozptýlené trosky, to nebylo při přistání, ale ve výšce během letu.

Co přesně stálo za leteckou katastrofou, ukáže až vyšetřování. Už v sobotu se ale ozvali radikálové Islámského státu s tím, že letadlo sestřelili. Podle odborníků ovšem radikálové nedisponují zbraněmi, které by letadlo dokázaly sestřelit. Variantou tak může být, že byla nálož přímo na palubě. Odborníci se ovšem přiklánějí k technické závadě.

Související články

Další články