V neděli do Egypta dorazil tým ruských vyšetřovatelů, kteří začali hledat černé skříňky a prozkoumávat trosky rozptýlené v několikakilo­metrové planině. Zatím bylo nalezeno 170 těl z celkového počtu 224 pasažérů letadla, které mířilo z Egypta do Ruska a spadlo v sobotu časně ráno po 25 minutách letu. Podle prvních informací prý pilot chtěl nouzově přistát kvůli technické závadě na motoru, jak v sobotu psala zahraniční média. Nouzové přistání se ovšem nezdařilo a všichni cestující včetně sedmi členů posádky a 17 dětí zemřeli.

Egyptský prezident v neděli vyzval, aby se nespekulovalo, co přesně se stalo a sám si počká na výsledky expertů. Později přišel s šokující informací tamní šéf federální agentury pro leteckou dopravu Ruska Alexander Neradko, který uvedl možnost, že se letadlo rozpadlo už ve vzduchu. A vzhledem k tomu, jak daleko jsou rozptýlené trosky, to nebylo při přistání, ale ve výšce během letu.

Co přesně stálo za leteckou katastrofou, ukáže až vyšetřování. Už v sobotu se ale ozvali radikálové Islámského státu s tím, že letadlo sestřelili. Podle odborníků ovšem radikálové nedisponují zbraněmi, které by letadlo dokázaly sestřelit. Variantou tak může být, že byla nálož přímo na palubě. Odborníci se ovšem přiklánějí k technické závadě.