Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Leslie Van Houten z Mansonova kultu možná opustí vězení: Sestra Sharon Tate tomu chce zabránit

Leslie Van Houten z Mansonova kultu možná opustí vězení: Sestra Sharon Tate tomu chce zabránit
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
galerie
Leslie Van Houten (70), členka nechvalně proslulého kultu Manson Family, u nás známého jako Mansonova rodina, se může po 50 letech strávených ve vězení dostat na svobodu. Debra Tate (67), sestra herečky Sharon Tate, jež byla v pouhých 26 letech a navíc v 8. měsíci těhotenství členy této vražedné sekty brutálně zavražděna, bojuje za to, aby se Leslie ven už nikdy nepodívala.

Psala se noc z 8. na 9. srpna 1969, když členové kultu Charlese Mansona vtrhli do domu režiséra Romana Polanského a bez milosti zavraždili 4 osoby. Jednou z nich byla i Sharon Tate, krásná hollywoodská herečka a Romanova manželka, která byla brutálně ubodána v 8. měsíci těhotenství.

Vrahy v tomto případě byli Tex Watson, Susan Atkins, Patricia Krenwinkel. Na místo s nimi dorazila i Linda Kasabian, která ovšem zpanikařila a nevraždila, nebyla tedy souzena a stala se navíc klíčovým svědkem celého případu.

Wawerly Drive 3301

Jen o dva dny později došlo k řádění Mansonovy rodiny na adrese Wawerly Drive 3301. Tentokrát už byla přítomná i Leslie Van Houten, která se předchozího přepadení neúčastnila. Oběťmi členů kultu se tentokrát stali Leno LaBianc a Rosemary LaBianc. Do domu těchto obchodníků se vloupal sám Charles Manson společně s Texem Watsonem a manželé byli s příslibem, že se jim nic nestane, svázáni v obývacím pokoji.

Poté, co Manson a Watson manželský pár oloupili o vše, co mělo nějakou cenu, Charles dům opustil a na místo přijely Patricia Krenwinkel a Leslie Van Houten. Rosemary byla odvedena do ložnice a Tex začal vraždit Lena. Ten během bodání křičel bolestí a Rosemary se snažila utéct, v tu chvíli za ní ale přiběhli Krenwinkel, Van Houten i Watson a všichni tři jí dohromady uštědřili celkem 41 bodných ran.

Rosemary okamžitě zemřela, její manžel ale byl ještě naživu a Watson se proto rozhodl svou práci jít dokončit. Na Lenovo břicho vyřezal nápis war, v překladu válka, a zabodl mu do něj vidličku. Dvě vražedkyně mezitím krví svých obětí psaly na stěny nápisy, které měly v očích policie následně podpořit dojem, že se jednalo o rituální vraždu. Mrtvý manželský pár našla dcera Susan, která šla své rodiče zkontrolovat na popud svého bratra Franka, kterému se neozývali.

Debra Tate proti Leslie Van Houten

Leslie Van Houten byla za účast na vraždě manželů LaBiancových odsouzena k trestu smrti, ten byl ale následně zrušen, a proto byl její rozsudek změněn na doživotí. Vražedkyně už o podmínečné propuštění žádala několikrát, vždy však neúspěšně. Podle soudu je nyní ale už ve svých 70 letech věku, kdy ze svých kriminálních pohnutek vyrostla.

O tom, zda bude Leslie skutečně propuštěna, bude rozhodnuto, sestra zavražděné Sharon Tate, na jejíž smrti se ovšem Van Houten osobně nepodílela, brojí za to, aby se nikdo z členů kultu už na svobodu nepodíval.

Debra Tate se k možnému propuštění Leslie vyjádřila v dopisu guvernérovi, který podle Fox News následně zveřejnila. „Nebezpečí související s propouštěním těchto lidí na svobodu je všudypřítomné a reálné. Mám strach, nejen sama o sebe, ale i o ostatní členy rodiny, kteří by mohli být cílem vrahů, a také o společnost. Věk s psychopatií či sociopatií nesouvisí a není na to žádný lék. Předpoklady k páchání násilných činů nemají datum spotřeby a kriminálníci do důchodu neodchází,“ napsala Tate.

Související články

Další články