Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Lesk i bída naganského zlata. Jak si nyní vedou hrdinové našeho dětství?

Zdroj: Profimedia.cz
Naganský triumf slaví plnoletost! Jak si dnes vedou hrdinové z nezapomenutelného turnaje? Přinášíme vám osm příběhů, které vám prozradí osudy hráčů, kteří naganský triumf zúročili, ale také na něm promrhali stamilióny.

"Přepište dějiny! Česká hokejová republika vyhrála zlatou olympijskou medaili v ledním hokeji." Nejen nejslavnější hlášce Roberta Záruby je přesně dnes 18 let.

Nejsoudržnější tým v dějinách hokeje tehdy porazil nadupané Rusy v čele s torpédem Burem a navždy vstoupil do dějin.

Jak si však vedou "nesmrtelní" muži hokejového dění dnes? V době, kdy jejich životní úspěch slaví plnoletost?

DAŘÍ SE JIM:

Jaromír Jágr Fenomenální "Jarda" hraje jako jediný z Nagana stále na té nejvyšší úrovni. A rozhodně se nedá říct, že by hokejově jenom "dožíval". Naopak neztratil nic ze své lásky k hokeji, který se mu stal za ta léta vším. Jarda trhá rekord za rekordem! Aktuálně se díky 742 gólům posunul na třetí místo v historických tabulkách celé NHL. A zcela jistě ještě neřekl poslední slovo. Se současnou formou, fyzickou připraveností a hokejovým umem od pána boha může hrát podobně jako Gordie Howe klidně i po padesátce.

Martin Ručínský Populární "Růča" ukončil kariéru v létě, ale ještě předtím dokázal podobně jako Jágr úspěšně oklamávat věk, byť na domácí ligové úrovni. Poté, co se mu povedlo s milovaným Litvínovem konečně vyhrát titul, jel málem na domácí šampionát a nyní se stal novým generálním manažerem hokejové reprezentace. A do funkce se ihned vrhnul s maximální vervou. Nic jiného jsme od dříče jeho nátury čekat ani nemohli!

Martin Procházka: Mistr "kladenského blafáku" se uchytil možná překvapivě v mediální sféře. Na televizním kanálu SPORT 5 uvádí svoje hokejové magazíny a je také mluvčím české hokejové reprezentace. Prosadil se a má před sebou dobrou vidinu i do budoucna.

Jaroslav Špaček: Obětavý obránce, který nic nevypustil, se podobně akčně vrhá i do trenérské dráhy. V Plzni je pravou rukou majitele, dalšího olympijského hrdiny Martina Procházky, v reprezentaci se jím obklopil i Vladimír Růžička a žádaný je i u nových lodivodů Vůjtka a Jandače. Díky skvělé kariéře a komunikační schopnosti si vydobyl přirozený respekt u vedení svazu i hráčů nové generace, které přemlouvá na inspekčních cestách ke startům za reprezentaci.

NEDAŘÍ SE JIM PODLE PŘEDSTAV:

Dominik Hašek: Ne, že by snad dřel bídu s nouzí, ale jeho schopnosti na hokejovém kluzišti se bohužel příliš nepřenesly do marketingového kolbiště. Haškovi je vyčítán lopotný marketing jeho Smartyho, který se stal oblíbenou obětí internetových trollů. Relativně kvalitnímu výrobku navzdory. Celkově si ale nemá na co stěžovat. Jeho status hokejové legendy mu totiž nikdo nevezme.

Vladimír Růžička Kterak se z národního hrdiny stane za pár měsíců vyvrhel společnosti. Růžičku naprosto sejmula mašinérie okolo jeho údajného korupčního jednání s podnikatelem Palaščákem. Palaščákova hroší povaha a kauza jeho synka, která si zaškrtila naivního kouče kolem krku, totiž Růžičku stála společenskou prestiž, místo u reprezentace, čistý trestní rejstřík i důvěru k cizím lidem. Navíc mu zemřela jeho milovaná žena.

Petr Svoboda: Střelec zlatého gólu je na tom dosti podobně. Před několika lety odmítl zaplatit v hotelu v Mariánských Lázních útratu přes 120 tisíc korun. Podle spekulací přitom šlo o náklady za smuteční hostinu, kterou uspořádal po pohřbu jeho otce. Loni okresní soud v Tachově rozhodl, že hokejista musí zaplatit nejen 120 tisíc, ale i další soudní výlohy. V hokejovém dění je i přesto velmi aktivní. Je dokonce agentem samotného Jaromíra Jágra.

Roman Čechmánek: Kdysi výborný vsetínský gólman, který se výrazně prosadil i v NHL, dopadl asi nejhůře ze všech olympijských vítězů. Desítky milionů utopil v podnikání, skončil v osobním bankrotu a přišel též o veškerý majetek. Investoval do alkoholických výrobků a zkupování nemovitostí. O většinu všech investic přišel a zbytek je v konkurzu.

Související články

Další články