Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Leoš Mareš vrcholí své první turné: Dojemně zavzpomínal na maminku a vyprodává sály

+ Dalších 16 fotografií

První turné Leoše Mareše se pomalu ale jistě blíží ke konci. Když oblíbený moderátor Evropy 2 před sedmi lety přišel se svým prvním koncertem, nečekal, že někdy objede i celou koncertní šňůru, jak nyní říká s humorem pro eXtra.cz. "Začali jsme myslet megalomansky," přiznává Mareš. 

Vše začalo prvním koncertem v pražském Foru Karlín v roce 2017, posléze přišla několikrát vyprodaná O2 Aréna a paradoxně až nyní probíhají menší koncerty v kulturácích a menších prostorech po celé republice v rámci prvního turné. "Vrátili jsme se ke kořenům," směje se moderátor Evropy 2 Leoš Mareš, který zvolil tak trochu obrácený postup narozdíl od valné většiny umělců, v rozhovoru pro eXtra.cz.

"Vychází to z toho, že nejsem zpěvák. U prvního koncertu jsme si mysleli, že to je taková recese. Ten úspěch nás poté paralyzoval, nadchnul, začali jsme myslet megalomansky, že uděláme větší show a větší show. To byl přirozený postup z toho Karlína. Když jsme pak dosáhli několika opakování v O2 aréně, tak jsme se vrátili ke kořenům," dodal.


Leoš Mareš: První turné

"Leoš Mareš. Kluk z Berouna, který se do povědomí dostal nejdříve jako moderátor, ale pak se to nějak zvrtlo a poprvé se skutečně proslavil jako zpěvák," zní například v popisu turné, které odstartovalo v březnu a završí v den lásky, na Prvního máje závěrečným koncertem v Plzni. Do té doby však ještě několik koncertů můžete navštívit - v neděli 28.4. se show uskuteční i v Praze a něco nám říká, že zakoupení vstupenky rozhodně nebudete litovat.

To, že je Leoš pořádný showman, je známá věc. A na koncertech je pak show skutečně promakaná a různorodá - o tom svědčí třeba i počet outfitů, které zpěvák za jeden večer vystřídá. "Netuším. Dvanáct? Třináct?" směje se Leoš, který je s dosavadním průběhem turné více než spokojený. "Co se týká průběhu prvního turné, tak jsem nadšený. Netušil jsem, že někdy něco takového zažiju. Cítím vděčnost ke všem divákům, že mi to umožnili," říká v rozhovoru, který si můžete přehrát níže.


Na jeden z koncertů Leoš dokonce s celým týmem přiletěl soukromým tryskáčem, čímž si nejenže splnil jeden ze svých snů, ale také odměnil celý svůj tým, bez jehož pomoci by turné nejspíše nikdy nevzniklo.

Let tryskáčem však pro Leoše nepředstavoval nejvýraznější a nejdojemnější moment, který v rámci koncertní šňůry zažil. "Bylo jich mnoho, ale vzpomínám si třeba, jak se moje máma v Mladé Boleslavi postavila v 8. řadě v hledišti a začala vyprávět o tom, jak jsem chodil s kytarou do lidové školy umění, do Lidušky. Ona to říkala, lidé ji poslouchali. To, co řekla, jsem já vždy zopakoval do mikrofonu. Lidé byli mrtví smíchy, vč. mně. Tu historku jsem nikdy neslyšel a máma ji vypráví lidem z hlediště pro celý kulturák. Děla se tam ale velká spousta věcí," zavzpomínal Mareš.

V prodeji jsou poslední lístky, tak neváhejte, Rozhovor s Leošem Marešem je k vidění v náhledovém videu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy