Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Leoš Mareš dodržel slib: V rámci akce Dobroden daroval přes milion korun na Vlčí mák

Zdroj: Archiv Leoše Mareše
+ Dalších 5 fotografií
charita
Již sedmý Dobroden je téměř u konce a moderátor Leoš Mareš (44) přispěl na jím vybranou charitu obrovskou částkou. Mareš si totiž určil, že za každého svého sledujícího na Instagramu dá korunu vybrané nadaci. Letošní ročník to vyšlo na 1 106 878 korun, které věnoval válečným veteránům, hasičům a policistům, jež nosí symbol vlčího máku.

Leoš Mareš o sedmém Dobrodni přemýšlel už od 11. listopadu minulého roku. Na ten den totiž připadá Den válečných veteránů a také by v ten den oslavil narozeniny jeho již zesnulý tatínek. Moderátor 29. ledna vyhlásil onen plánovaný Dobroden a přispěl jednou korunou za každého svého followera na nadaci Vlčí mák.

"Dobroden 2021. Za každého z Vás, jedna koruna na charitu. Letos 1 106 878 korun na vlcimak.cz. Vlčí mák pomáhá nejen válečným veteránům. Pomáháme těm, kteří za nás sloužili. Peníze jsou nejen na válečné veterány, ale i další, co za nás slouží, tedy těžce zraněné hasiče, záchranáře a policisty," vysvětlil na sociálních sítích moderátor.

"Vlčí mák je celosvětovým symbolem válečných veteránů. Těch, co v boji položili život a již se nemohou bránit, i těch, kteří přežili, ale jejich zranění jim neumožňují návrat do plnohodnotného života," upřesnil Mareš, kam ještě peníze putují. Pak nasdílel pár příkladů lidí, kteří při své práci utrpěli těžká zranění nebo jim život nerozdal ty nejlepší karty.

Dobroden Leoše Mareš sklidil úspěch, a do jeho projektu se zapojilo spousta dalších lidí, kteří přispěli peněžní částku na nimi vybranou nadaci. "Ta myšlenka Dobrodne je o tom, že vás nikdo nenutí dát to na něco, k čemu nemáte vztah. Každého člověka oslovuje jiná část charitativního světa. Někdo přispívá na děti z dětských domovů, někdo na výzkum nemocí, někdo na pejsky, někdo na důchodce, ale každý, to se asi shodneme, s nějakou charitativní činností určitě sympatizuje. A když je Dobroden, nikdo vás nenutí poslat peníze na nějaké konkrétní místo. Volba je čistě na vás. Jen částka je daná, jedna koruna za každého (vašeho) sledujícího na charitu," hlásal Mareš.

Související články

Další články