Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Leoš Mareš dceru nechtěl, je nešťastný, tvrdil Marek Pavlík. eXtra s ním mluvilo. Jak svůj hanebný útok obhajuje?

Lektor Marek Pavlík se dostal do konfliktu s Leošem Marešem.
Zdroj: Profimedia, se souhlasem ČT2, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Rozhovor

Moderátor Leoš Mareš se na svém Instagramu svěřil s nepříjemností, kterou momentálně řeší. Uznávaný lektor a manažer Marek Pavlík přednáší na základních školách a o Leošovi měl údajně žákům říct, že svou dcerku Alex nikdy nechtěl a že se na kamerách chová jinak než ve skutečnosti. S Leošem se navíc mají osobně znát. To však Mareš zásadně odmítá. Redakce webu eXtra.cz zavolala Pavlíkovi, aby se ke kauze mohl vyjádřit i on. Nyní s ním přináší exkluzivní rozhovor!

Leoš Mareš sdílel na Instagramu video, v němž se rozpovídal o kauze, kterou musí několik posledních hodin řešit. Na jedné ze základních škol měl v rámci přednášky vystoupit Marek Pavlík, manažer, člen Katedry veřejného práva a veřejné správy CEVRO Institutu. Ten začal podle výpovědí žáků na přednášce s názvem „Jak využít svůj potenciál“ mluvit o Leoši Marešovi. Konkrétně o tom, že jsou v příbuzenském vztahu, že se před kamerami chová úplně jinak a že svou nedávno narozenou dcerku Alex nikdy nechtěl.

Mareš ve videu řekl, že je to samozřejmě lež a že dotyčného muže ani nezná. „Pán v rámci workshopů, které má pořádat Hospodářská komora Jihočeského kraje a kde jsou žáci sedmých tříd, říká opravdu ošklivé věci o mé rodině. Dost mě to vyděsilo. Prý má ode mě pán svolení do médií, že to může říkat. Je to sprostá lež,“ prozradil ve videu viditelně smutný Leoš.

Vyjádření Marka Pavlíka k útoku na Leoše Mareše!

Redakce eXtra.cz se rozhodla kontaktovat Marka Pavlíka, aby se mohl k celé události sám vyjádřit.

Jak byste své chování chtěl obhájit?

Je to veliké nedorozumění, ke kterému bohužel došlo. Je za tím i má veliká chyba. Je mi to líto. Jeho rodinu obdivuju a jeho dítě neznám. Leošovi volám a budu se snažit omluvit i jinak.

Jak se stalo, že najednou tolik lidí říká, že jste měl žákům o Leošovi říkat takové věci?

Bohužel se to stalo. Bylo to v rámci přednášky, kdy jsem popisoval střet reality s fikcí a mnoho lidí má slova pochopila tak, že je to realita, kterou popisuji, protože milují Leoše Mareše. Ode mě však bylo prezentováno, že je to fikce.

Leoše znáte osobně?

Jednou nebo dvakrát jsme se viděli a znám ho, ale on si mě asi nepamatuje.

Bojíte se, že se tato kauza dotkne vaší profese?

Bohužel je to možné. Seminář je mezi žáky velmi oblíbený a je to poprvé, kdy někdo něco takového sdělil. A je to pro mě veliké ponaučení. Je možné, že mě již nebudou zvát na přednášky.

Je to poprvé, co jste takto zmínil jméno Leoše Mareše, nebo jste to tak udělal i v minulosti?

Ne, občas ho zmíním.

Nechcete vysvětlit, proč zrovna Mareše zahrnujete do svých přednášek?

Seminář je o úspěchu a štěstí a samozřejmě vím, že Leoš Mareš je velmi populární i mezi dětmi. A hodí se využívat známé osobnosti. Mluvím však i o sobě, kdy to dělám tak, že o sobě mluvím velmi špatně, což je nejlepší, například, že jsem dříve dělal ve firmě a vůbec mi to nešlo, protože jsem se minul talentem. Dětem to tímto vysvětlím. A poté se přesunu ke známým osobnostem, třeba k Leošovi, a dětem řeknu, že tito lidé to mají velmi těžké. Zároveň jsou úspěšní, ale nejsou šťastní. Jeho dceru jsem si k tomu vybral jako příklad velmi špatně.

Otázkou je, jestli bylo vhodné dát do vašich přednášek měsíční dítě.

Nebylo to vhodné. Je to strašně emoční a špatné.

Snažíte se Leoše nějak kontaktovat?

Od rána mu volám a nabízím, že se můžeme potkat, kde bych mu to vysvětlil. O půlnoci mi napsal, že se omlouvá, ale že je na policii.

Takže na vás byl podat trestní oznámení?

Ano.

Co s tím budete dělat?

Vůbec nevím, přeci jen jsem se s tím nikdy nesetkal. Tak doufám, že se budu moci s Leošem setkat a všechno mu vysvětlit.

Vzhledem k této kauze, odmítl už někdo vaši přednášku?

Žádná odmítnutá nepřišla. Ale přišlo mi asi pět nenávistných zpráv. Jako že takto bych to neměl dělat, takto se vyjadřovat. Pro mě jméno Leoš Mareš na přednáškách už končí a v životě ho nebudu zmiňovat. Pojedu přednášku tak, jak jedu, na způsob stand-up show a je to pro mě obrovské ponaučení, abych se nepouštěl na tenký led.

Jak se mohlo stát, že děti tuto fikci nepochopily?

Je to mou rétorikou. Během přednášky se dostanu do ráže, kdy bohužel vypouštím takové věci a potom je mi to třeba líto.

A zkoušel jste se nějak spojit s Monikou Marešovou například přes Leošovu bývalou ženu Moniku? S tou se totiž znáte.

Znám se s ní, ale nezkoušel jsem to. A co se týče příbuzenství s Marešem, tak je to pravda, jen jsme vzdálení příbuzní. (Pavlíkova bývalá žena je sestřenicí Moniky Poslušné, Marešovy první ženy, pozn. red.)

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy