Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Leontýnka z Ať žijí duchové: Tragicky zesnulá Dana Vávrová roli získala náhodou

Ať žijí
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 11 fotografií
vzpomínky
Šla z role do role, dokonce i když dospěla, jenže osud byl k herečce Daně Vávrové (†41) dost nemilosrdný. Ještě než roztomilou Leontýnku z Ať žijí duchové připravila o život zákeřná nemoc, zavzpomínala na natáčení. Roli prý získala díky šťastné náhodě, máločemu rozuměla a vztahy mezi dětmi popsala jako horor.

Daně Vávrové bylo 8 let, když byla pozvána na konkurz do filmu Ať žijí duchové. Hlavní roli Leontýnky si přála každá malá holčička, která se castingu zúčastnila, nakonec ji ale získala právě ona. Když na toto období svého života vzpomínala, nebyla přesvědčená o tom, že by filmaře k jejímu obsazení přiměly její schopnosti.

Od počátku konkurzu si Dana myslela, že roli zřejmě nezíská. „Měli jsme s Jaroslavem Uhlířem zpívat u klavíru a tancovat. Myslím si, že tehdy spráskl ruce. Pak byly tři dny, kdy byly zkoušky v kostýmech. Já jsem si připadala hrozně důležitá, protože být princeznou touží každá holka. Byly jsme na tu roli už jen dvě, ta kamarádka měla zrzavý vlasy a dřív měly šlechtičny zrzavý vlasy, tak mě doma připravovali, že z toho nic nebude,“ vylíčila Vávrová v rozhovoru pro Filmové studio Barrandov.

Roli nakonec získala právě Vávrová a měla za to, že to bylo kvůli lásce. „Já jsem to vyhrála víceméně jenom kvůli tomu, že jsem se při zkouškách zamilovala do Jirky Procházky, kterej hrál Jendu. Při zkouškách jsem se na něj koukala těma očima, naprosto zamilovaná, strašně se mi líbil, zkoušela jsem ho nalákat na tu tašku. Když jsme tu scénu pak natáčeli, tak už jsem zamilovaná nebyla a absolutně to nefungovalo,“ smála se herečka.

Utrpení Sováka a emoční horor

„Pan Sovák trošku trpěl tím, že nás dětí tam bylo hrozně moc. Když jsem s ním točila jenom já, byl na mě hrozně hodnej. Dodnes si pamatuju, jak ho to nebavilo s těma dětma. Ale byl hodnej, hrozně hodnej,“ popisovala Vávrová.

Vztahy mezi dětmi na natáčení nebyly jednoduché a Dana Vávrová si na to dobře vzpomínala. „Tam byly neuvěřitelně stresový situace. Pořád byl někdo do někoho zamilovanej, ale ten byl zamilovanej do někoho jinýho. To byl horor, to bylo prostě už jak v životě. Když se takhle setká tolik kluků a holek najednou, ještě tak rozlišnýho věku... To bylo pláče a slziček kvůli těm prvním láskám, který se nepodařily,“ vzpomínala se smíchem herečka.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy