Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Leonardo DiCaprio má srdce na dlani! Chce zachránit planetu a dá na to skoro miliardu

Leonardo DiCaprio má srdce na dlani! Chce zachránit planetu
Zdroj: profimedia.cz
Pozitivní zpráva dne

Dívčí idol a herecká superstar Leonardo DiCaprio je oceňovaný hollywodský představitel, který za svou práci dostává dobře zaplaceno. Sobecky si však peníze neškudlí a budoucnost naší planety mu není lhostejná, nedávno se tak rozhodl, že věnuje přes 900 milionů korun na obnovení Galapág.

Leonardo DiCaprio je miláčkem žen i filmových fanoušků, svými rolemi v Titaniku, Úplném zatmění, Vlkovi z Wall Street či Revenantovi se již navždy zapsal do dějin filmu tučným písmem. Producenti jeho herecké schopnosti milují a jsou za ně schopni zaplatit až astronomické částky. Takové, které normální člověk za svůj život snad ani nemůže utratit... Leo je však velký dobrák a planeta, kde žije, mu není lhostejná.

Hvězdný herec spolupracuje s ochranáři přírody na přeměně soustroví a dalších tichomořských ostrovů v Latinské Americe. Sám do projektu vložil přes 900 milionů korun, ze kterých budou financovány všemožné záchranné akce na Galapágách. Do akcí zapojí i ostrov Floreana, který je domovem 54 ohrožených druhů zvířat. Částka není malá, tudíž by měly být v plánu i pokusy o znovunavrácení 13 vyhynulých druhů zvířat.

„Když jsem cestoval na Galapágy, setkal jsem se s Paulem Castañem a dalšími osobami, které bojují za ochranu životního prostředí v Ekvádoru. Uvědomil jsem si, že chci udělat vše proto, abych zachránil jedno z nejvíce nenahraditelných míst na světě,“ řekl DiCaprio pro deník The Guardian.

Další články

Nejnovější kauzy