Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Leona Machálková slaví 55: Díky novému mikádu omládla o několik let, kdo za tím stojí

Leona Machálková slaví 55 s novým sestřihem: Kdo za tím stojí?
Zdroj: Se souhlasem Leony Machálkové
+ Dalších 5 fotografií
NAROZENINY

Oblíbená česká zpěvačka Leona Machálková slaví půlkulaté 55. narozeniny. Nedávno veřejnost překvapila novým účesem a jen málokdo by hádal, že je zpěvačce tolik let, kolik jí je. Sama v rozhovoru pro idnes.cz přiznala, že za její vzhled mohou dobré geny, které zdědila po rodičích. Vrásky na čele jí ale dělá její syn, který míří studovat do Itálie.

Zpěvačka a zlínská rodačka Leona Machálková prožila dětství v Přerově. Dokončila magisterské studium v oboru český jazyk – dějepis a od svých osmnácti let také vystupovala s hudebními skupinami Damián a Znamení dechu.

Leona Machálková a Karel Gott

Na začátku devadesátých let změnila bydliště a odstěhovala se do Prahy. Tam si vyzkoušela roli moderátorky v rozhlasové stanici Evropa 2. Také uváděla hudební pořad Telerezonance v České televizi a mimo jiné začala účinkovat i v divadle Semafor.

Leona Machálková měla ráda každou novou pracovní výzvu, a tak následovaly i muzikálové role. Objevila se ve West Side Story, Jesus Christ Superstar, Draculovi, Bídnících nebo třeba Monte Cristovi. Díky skladateli Karlu Svobodovi se prosadila i jako sólová zpěvačka a v roce 1996 vyšel její debut.

Leona Machálková koncertovala i s mistrem Karlem Gottem, své jméno spojila také s Jaroslavem Svěceným a Jiřím Škorpíkem v projektu Concerto Grosso. Dva roky zároveň vyučovala interpretaci na popovém oddělení Pražské konzervatoře.

Zpěvačka, která se pravidelně umisťovala na předních příčkách v anketě Český slavík, účinkovala i v taneční show Stardance…když hvězdy tančí. Její nadání všechny velmi mile překvapilo, nakonec s tanečním partnerem Michalem Necpálem vypadli v šestém kole.

Syn Artur Šípek

S architektem Bořkem Šípkem žila deset let, mají spolu syna Artura. Ten zdědil nadání po slavném tátovi a bude studovat v Miláně na univerzitě designu a interiéru. „Jsem s tím srovnaná, samozřejmě mi bude smutno, ale Itálie je stále Evropa. Kdyby byl v Austrálii, bylo by to horší. Takhle za ním budu létat i já a Artur domů také. Jsem ráda, že má takové možnosti dělat to, co ho baví,“ svěřila se Machálková pro ahaonline.cz.

Machálková nedávno překvapila i svým novým vzhledem. Mikádo, které ji nyní zdobí, změnilo zpěvaččinu vizáž - omládla minimálně o deset let. „Ostříhala jsem se ze svého vlastního rozhodnutí, žádný muž za tím není,“ dodala Machálková pro Aha! a vyvrátila tak spekulace o novém muži na obzoru.

O svém vzhledu se rozpovídala i v rozhovoru pro idnes.cz. „Nevzdala jsem to, ale léta běží a čas je spravedlivý. Naštěstí jsem zdědila dobré geny po rodičích, a když tuhle výbavu nenechá člověk padnout a ctí rozumný životní styl, netrápí se, hodně spí, může vypadat dobře i ve své věkové kategorii,“ uzavřela.

Související články

Další články