Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Lenku (†36) v Egyptě zabil příznivec ISIS. Před soud možná vůbec nepůjde!

Lenka si smrt nezasloužila. Bojovala dlouho.
Zdroj:
+ Dalších 8 fotografií
Loňská dovolená v Egyptě byla pro Lenku (†36) osudná. Už se z ní totiž nevrátila živá. Přímo v letovisku Hurghada ji pobodal sympatizant ISIS Abdel-Rahman Shaaban Abu Qura (28). Žena zemřela v tamní nemocnici. Vyšetřování ale není zdaleka u konce. Důkazem je, že do oblíbené turistické oblasti dorazila v polovině listopadu tuzemská policie, která si chtěla nashromáždit důkazy, což se jí ale bohužel nepovedlo, jelikož třeba pitevní zprávu si směla jen přečíst. Útočník je umístěn na psychiatrii a je otázkou, zda vůbec stane před soudem.

Účetní Lenka pocházela z Rakovnicka a chtěla si jen užít dovolenou v populárním letovisku Hurghada. Jaká skutečná tragédie ji tam postihne, jistě sama netušila. Na místě ji totiž pobodal příznivec ISIS Abdel-Rahman Shaaban Abu Qura. Přesto, že policie případ stále vyšetřuje, není vůbec jasné, zda pachatel stane před soudem. „Útočník je stále v jakémsi psychiatrickém zařízení. Prý už hodnocení jeho duševního stavu skončilo, ale výsledky ještě nevíme,“ řekla Blesk Zprávám česká velvyslankyně v Egyptě Veronika Kuchyňová Šmigolová.

Za těchto okolností by se dalo očekávat, že brzký soudní proces s útočníkem je naprostou samozřejmostí. Šmigolová připouští ale i jinou variantu. „Pokud by byl uznán za duševně chorého, tak by byl nechán zřejmě v nějaké psychiatrické léčebně třeba na doživotí a vůbec by asi soud neproběhl.“ Tohle tvrzení se rodině Lenky určitě líbit nebude.

V polovině listopadu dorazila do Hurghady i tuzemská policie, aby případ řešila. Pitevní zprávu si ale mohla jen přečíst. Neměla totiž v té době oficiální žádost, a tak zprávu nemohla převzít, ale mohla do ní jen nahlédnout. Je otázkou, jak bude případ zemřelé Lenky pokračovat.

Související články

Další články