Podle posledních vyšetření CT není Lenčin mozek zásobován krví. „Je nám nesmírně líto, ale pacientčin oběh udržují už jen přístroje, fakticky není z medicínského hlediska možné očekávat, že by byla naděje na zlepšení. Přes veškerou možnou léčbu její tělo nezvládlo boj se zraněními,“ popsal ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch.

Pacientku v současné době není možné převážet. Její rodina je aktuálně na palubě letadla na cestě do Čech. S Lenkou v Káhiře zůstal vojenský lékař.

„Multiorgánové selhání je komplikace, kterou známe po závažných stavech pacientů. Dochází k němu i několik dnů po zdánlivé stabilizaci člověka, tělo celkově nezvládne zátěž. Medicína, bohužel, není všemocná,“ uvedl dále Kolouch.

Lenčin stav byl od útoku stabilizován, v pondělí se začal plánovat její převoz do Čech. V odpoledních hodinách se její stav však rapidně zhoršil kvůli infekci. V tu chvíli do Káhiry zamířil tým českých lékařů, kteří měli její stav zhodnotit. Od té doby se její stav pouze zhoršoval a začaly jí selhávat orgány.

Lenka se stala obětí útoku na turistky v letovisku Hurghada. Dvě Němky následkům bodných zranění podlehly na místě, další čtyři turistky včetně Lenky byly hospitalizovány. Útok má na svědomí Abdar Rahmán, který byl na místě dopaden. Spekuluje se o jeho napojení na Islámský stát.